Klorane Logo

Klorane Logo

Klorane, yetişkinler ve çocuklar için kozmetik bir saç ve saç derisi bakım ürünleri serisidir. Eczacı Pierre Fabre tarafından kurulan 20. yüzyılın ortalarında Fransa’da ortaya çıktı. Bugün, bitkisel ürünler ve özler temelinde yapılan saf botanik şampuanlar, maskeler, saç kremleri ve daha fazlası olan organik ürünler sunan ayrı bir markadır.

Anlam ve tarih

Klorane Logo

Klorane markasının görünümü 1960’lara kadar uzanır ve neredeyse farmasötik bakım ürünleri serisinin görünümü ile örtüşür. Ticari markanın uzun yıllar boyunca sadece bir amblemi vardı. Hala neredeyse orijinal haliyle korunmaktadır, çünkü bir yerlerde iki satırda ve üçte bir yerde — sloganla birlikte kullanılır.

Logo, en önemli unsur olan orijinal marka adını içerir. Klorane yazısı yatay olarak uzatılmış bir dikdörtgenin üzerine yerleştirilmiştir. Beyaz harfler soluk yeşil bir arka planda açıkça görülebilir. Aşağıda şirketin resmi durumunu ve faaliyetlerinin ana yönünü gösteren «Laboratuvarlar» sözcüğü bulunmaktadır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Klorane Amblem

Amblem, iki tür yazı tipi kullanır: biri — geniş serif ile, ikincisi — iplik benzeri kesilmiş. Her iki yazıt da büyük harftir. «Klorane» kelimesinin uçlarında sofistike çizgilerle benzersiz glifler vardır. Logonun paleti, pastel tonlara yakın şekilde kısıtlanmıştır ve sadece iki renkten oluşur — açık yeşil ve beyaz.