Kobe Bryant Logo

Kobe Bryant Logo
Kobe Bryant Logosu PNG

Kobe Bryant, Los Angeles Lakers takımı için saldırgan bir savunma oyuncusu olarak oynayan NBA profesyonel bir Amerikan basketbol oyuncusu. Kişisel bir amblem alarak 20 sezon oynadı. Ünlü spor şirketi Nike tarafından geliştirildi ve Air Huarache 2K5 marka ayakkabıların 4. versiyonuna etiket olarak yerleştirildi.

Anlam ve Tarihçe

Kobe Bryant Amblem
Kobe Bryant Logosunun Hikayesi

2003 yazında Nike, Kobe Bryant ile 5 yıllık bir sözleşme imzaladı. Oyuncu markanın yüzü oldu ve ürün türlerinden birini temsil etti — kişiselleştirilmiş spor ayakkabı. Bununla birlikte, basketbol oyuncusuna çarpan skandal, ayakkabı patronunun itibarını büyük ölçüde bozdu ve hattın ticari başarısını azalttı.

İlk versiyon iki nedenden ötürü hiç değişmedi. İlk olarak, yaşam kredisi ve kariyeri olan Kobe Bryant’ın özünü doğru bir şekilde aktardı. İkinci — kısa vadeli bir sözleşme tamamlandı, bundan sonra devam yoktu.

Bireysel nişanlar, farklı şekillerdeki altı unsurdan oluşur. Birlikte bir tricorn’a (eğik şapka) benzeyen ortak bir geometrik figür oluştururlar. İki üst parça kısa, alt kısım uzun. Bu, kolları her tarafa atılan topu kabul etmeye hazır olan, yana doğru yayılmış uzun, şişirilmiş bir kişinin (özellikle bir basketbol oyuncusu) izlenimi verir.

Amblem

Logo Kobe Bryant

Logonun anlamı için iki seçenek vardır. Bir seçenek, Esquire dergisine verdiği röportaj sırasında Kobe Bryant tarafından seslendirildi. İşaretinin kın kılıç gibi olduğunu söyledi. Dahası, bu yorum, sporcunun karakteriyle yankılanan derin bir anlama sahiptir, çünkü onun görüşüne göre kılıç, açıklanmamış yeteneğin bir sembolüdür. Kılıf kabuğu, her bir kişinin hedefe ulaşmak ve iç potansiyeli geliştirmek için gösterdiği çabaları temsil eder. Bu kişisel deneyim, bilgi, beceri, ter ve nasır.

Logonun ikinci yorumu, kişiselleştirilmiş ayakkabı tasarımcısı ve geliştiricisi Eric Avar’a aittir. Prototipinin samuray savaşçılarının teçhizatı olduğuna dikkat çekti. Logo için ilham kaynağı olan kararlılık ve cesaret ortamıydı. Ona göre, eski doğu savaşçıları Bryant ile aynı soğukkanlılığa sahipti.

Ayrıca, nominal logo sadece grafiksel bir semboldür. Yazıt yok. Bu nedenle, basketbol oyuncusunun adını eklerken, standartlaştırılmadığı için metin farklı yazı tiplerinde yazılır.

Amblemin temel paleti beyaz veya altın, mor, koyu arka plan üzerinde kırmızıdır. Temel olarak, boyalar değişir ve marka adının yerleştirildiği alt tabaka türüne bağlıdır.

Yazı tipi ve renk

Kobe Bryant Logo

Logo sadece üzerinde yazı bulunmayan bir grafik işaretten oluşur, bu nedenle sporcunun adı farklı yazı tipleriyle yazılır. Standartlaştırılmış bir seçenek yoktur. Amblemin rengi ayrıca dış koşullara — özellikle arka plana bağlıdır. Klasik tasarımda, değişken tasarımda beyaz çizgili siyahtır — kırmızı, mor veya koyu arka plan üzerinde kum.