Korres Logo

Korres Logo

Korres, kadınlar ve erkekler için güzellik ürünleri üreten bir kozmetik şirketidir. Yunan bölgesinde bitkisel ürünler sunan homeopatik yüz ve vücut tedavilerinin öncüsüdür. Markanın kurucusu, kendisine kendi adını veren Georgios Korres’tir. Menşe yeri, 1996 yılında başlatıldığı Naxos adasıdır. Karargah artık Atina’da bulunuyor.

Anlam ve tarih

Korres Logo

Şirket amblemi aynı zamanda ortaya çıktı. Grafik öğeler içermediği için minimalisttir. Tarih boyunca, düzeltmeler küçüktü ve esas olarak harflerin yazılışıyla ilgiliydi.

Logo, markanın adını ve kuruluş yılını içerir. Ortada «Korres» kelimesi, önünde «est» kısaltması, arkasında «1996» sayısı var. Bu, şirketin müşterilere iletmek için uygun gördüğü tüm görsel bilgilerdir. Ana vurgu isme verilmiştir: böylece açıkça görülebilir, okunabilir ve tüketiciler tarafından hemen hatırlanabilir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Korres Amblem

Marka, adını temsil etmek için basit bir yazı tipi seçti. Tüm karakterler büyüktür ve birbirlerinden en uygun mesafede bulunur. «R» harfleri kısaltılmış bacaklara sahiptir ve sol üst köşeyi uzatır. Amblemin standart renk paleti siyah ve altının kombinasyonundan oluşuyor: Koyu renkli “Korres” kelimesi beyaz zemin üzerine altın karakterlerle çerçeveleniyor.