Kubota Logo

Kubota Logo

Kubota, Japon bir ağır inşaat ekipmanı ve traktör üreticisidir. 1890’da pazara girdi. Başlangıçta döküm ürünleri imalatı ile uğraştı, ancak zamanla profilini değiştirdi.

Anlam ve tarih

Kubota Logo Tarih

Başlangıcından günümüze, Japon traktör devi sadece iki logo değiştirdi. Temel olarak tasarımcılar, her harfin alt kısmını kaldırarak orijinal versiyonu açılışı baz alarak yaptılar. Tarihinde, resmi reklam materyallerinde kelime kısmını tamamlayan ve ürünleri işaretleyen küçük bir simge de var.

1969 — 2010

Kubota Logo 1969-2010

Şirketin bilinen ilk ticari markası 1969 yılına dayanmaktadır. Ek grafik öğeler içermeyen “Kubota” kelimesinden oluşmaktadır. Güçlü harfler kalın, sans-serif büyük harflerle yazılmıştır. Ana renk beyazdır.

2010 — günümüz

Kubota Logo 2010-şimdi

Önümüzdeki 40 yıl içinde firma, logoyu birçok kez değiştirerek küçük tasarım düzenlemeleri yaptı. Bu, işletme sahipleri büyük ölçekli bir yeniden markalaşma gerçekleştirene kadar 2010 yılına kadar devam etti. Küresel kurumsal ilkeleri benimsediler, Kubota Kimlik programını geliştirdiler ve yeni bir logoyu onayladılar.

Orijinal ticari marka sıfırdan oluşturuldu. «Kubota» yazısı kaldı, ancak stili önemli ölçüde değişti. Her harfin sağ alt köşesi kesilmiştir. Tek istisna, yatay vuruşun sağ tarafına sahip olmayan «t» dir. Bu özelliğe dikkat etmezseniz yazı tipi yuvarlak olarak adlandırılabilir. Seriflerin olmaması, çizgilerin düzgünlüğünü vurgular. Palet de kökten farklıdır: kelime nane yeşili renktedir ve beyaz arka planla birleşir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Kubota Amblem

Yazı, şık bir grafik öğesi ile tamamlanır: hemen üzerinde oval bir şekilde yerleştirilmiş «K» harfi bulunur. Resmin tasarımı için, tasarımcılar gölgelerin gradyan geçişlerini seçtiler. Bu, görüntünün üç boyutlu görünmesini sağlar. Metalik renk, şirketin temel uzmanlığını hatırlatıyor.