La Prairie Logo

La Prairie Logo

La Prairie, 1978 yılında İsviçre’de Leman Gölü yakınlarında ortaya çıkan bir kozmetik markasıdır. O zamandan beri, tüm dünyada lüks sınıf yüz ve vücut bakım ürünleri dağıtıyor. Marka ayrıca parfüm ve makyaj ürünleri de sunuyor. Bugün ürünleri 90 ülkede sunulmaktadır. 1991 yılından bu yana laboratuvar Beiersdorf şirketinin bir parçasıdır.

Anlam ve tarih

La Prairie Logo

Varlığının ilk aylarından itibaren La Prairie amblemi, laconicizmiyle şaşırttı. Geliştiriciler, bazı harfleri sıkıca sıkıştırarak alanı «kurtarmaya» bile çalıştılar. Bu minimalizm yönetime hitap etti, çünkü yazıt iyi okunuyor ve rakiplerin kullandıklarından farklı olarak kendine has bir tada sahip. Toplamda, markanın tarihinde logonun sadece bir versiyonu vardı.

Logo hiçbir grafik resim ve sembol içermez — sadece sözlü gösterimler içerir. Özellikle markanın adı oradadır. Yazıtlar iki kademeye yerleştirilmiştir: üstteki «la çayır» (marka adı) ifadesinden, alttaki ise «isviçre» (bulunduğu ülke) kelimesinden oluşmaktadır. Harflerin orijinal tasarımı amblemi benzersiz kılar: tasarımcılar «la», «pra» ve «ie» yi birleştirmişlerdir.

Logo yazı tipi ve renkleri

La Prairie Amblem

Metin, Sans Serif grubundan şık bir sans serif yazı tipinde. Sadeliği ve geometrisi ile ayırt edilir. Büyük karakterler küçük, küçükler büyük. «İ» nin üzerindeki noktalar yerine kareler kullanılır. Logo rengi monokromdur — siyah ve beyaz.