LG Logo

LG Logo
LG Logosu PNG

LG, elektronik, petrokimya ve makine mühendisliği alanlarında çalışan Güney Koreli bir holdingtir. Goldstar ve Lucky markalarının birleşmesinden sonra 1947’de ortaya çıktı. Birkaç yıl sonra, adlarının ilk harflerinden “LG” kısaltması oluşturuldu. Ve o da ünlü “Hayatın İyisi” sloganının temelini oluşturdu.

Anlam ve Tarihçe

LG Logo Tarih
LG Logosunun Hikayesi

Finansal ve endüstriyel grubun modern logosu, prototipi çok daha erken görünmesine rağmen — 1995’te fütüristik görünüyor. O zamandan beri çok fazla değişmedi: tasarımcılar ana sembolü orijinal formunda bırakarak bir renk paleti ve ek ayrıntılarla çalıştı.

1947

Lak Hui Chemical Industries Logo 1947-1958Lak Hui Chemical Industries Logo 1947-1958

LG’nin öncülü ev kimyasalları, diş macunları ve yüz kozmetikleri üreten Lak Hui Chemical Industries idi. İlk kremi, genç bir kızın portresi ve «ŞANSLI KREM» yazısıyla siyah beyaz bir amblemle süslendi.

1958

GoldStar LG Logo 1958-1995

1958’de ana şirketin bir yan kuruluşu GoldStar var. Yeni marka altında teknoloji ve elektronik üretildi. Marka adı özlü: beyaz bir daire, «GS» kısaltması ve yukarı doğru sapan beş ışınları ile küçük bir kırmızı kare. Solda, tasarımcılar sıra dışı bir sans-serif yazı tipi seçerek «GoldStar» kelimesini yerleştirdiler.

1995 — 2014

LG Logo 1995-2014

1995 yılında, şirketin başkanı markaları birleştirdi ve onlara yeni bir isim verdi — LG. Amblemin yazarları bu harfleri özlü bir monogram şeklinde sundu. Küçük “L” büyük “G” nin içinde resmedilmiştir. Ve birlikte kırmızı dairenin merkezindeler.

LG Logo 2008-2014

2005 yılında küçük bir yeniden tasarım gerçekleştirildi. Geliştiriciler logoya gri renkte “LG” kısaltması ekledi. Başka bir değişiklik, gölgeli ve açık renkli sembolün üç boyutlu bir versiyonunun ortaya çıktığı 2011 yılında meydana geldi.

2014 — günümüz

LG Logo 2014-şimdi

Asıl amblem iki versiyonda bulunur: 2D ve 3D. Bunlar eşittir, ancak birincisi daha sık bir kimlik ve kurumsal işaret olarak kullanılır ve ikincisi bir marka olarak kullanılır, yani reklamcılık için kullanılır ve ürün ambalajında ​​bulunur. 3D görüntü, yazarlar tarafından tasarlandığı gibi, dikkat çekmelidir, çünkü bu tüketiciler üzerinde görsel bir etki aracıdır. İki boyutlu logonun mirasını korur ve LG’yi yeni bir perspektiften konumlandırır.

Amblem

LG Amblem

Büyük kırmızı daire, küresel ve teknolojik markayı yansıtan dünyayı işaret ediyor. Kalan elemanlar da semboliktir: “G” bir gülümsemedir, nokta ile “L” burun ve gözdür. Dost canlısı bir kişi erişilebilirliği ve dostluğu vurgular, şirketin kaliteli ürünlerle memnun etmek için müşterilerle uzun vadeli bir ilişki kurma arzusunu iletir. Gözün sadece bir tane olması da önemlidir. İdeallerine kararlılık ve sadakatten bahsediyor.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo LG

Amblemin yazarları Helvetica Black yazı tipini kullandılar. 2014 yılında “G” tanıdık çentiğini kaybetti ve daha titiz bir görünüm kazandı. Dahası, harfler inceltildi ve “LG” yazıtları biraz arttı ve şimdi ünlü yuvarlak rozet ile büyüklük taşıyor.

Logonun renk paleti LG Red ve LG Gray’den oluşur. Ana, şirketin iyi niyetini sembolize eden koyu kırmızı bir ton. Ekstra olarak koyu gri kullanılır, böylece kısaltma dairenin arka planında göze çarpmaz ve parlaklığını dengeler.