Libero Logo

Libero Logo

Libero, farklı yaştaki çocuklar için çocuk bezi, önlük, kağıt çocuk bezi, ıslak mendil ve bebekler için hijyen ürünleri üreten dünyaca ünlü bir markadır. Essity tarafından kuruldu. Dahası, marka sadece bir marka değil, aynı zamanda bir kağıt hamuru ve kağıt işletmesi, merkezi Stockholm’de (İsveç) bulunan bir araştırma laboratuvarı statüsüne sahiptir. İlk ürün grubu 1955’te piyasaya sürüldü.

Anlam ve tarih

Libero Logo

Orijinal logo, çocuk ürünlerinin piyasaya sürüldüğü yıla kadar uzanıyor, çünkü o zamana kadar İsveç şirketi Essity’nin farklı bir çalışma yönü vardı. Ortaya çıkar çıkmaz, Libero ambleminde orijinal «L» harfi bulunurken, diğer harfler standart olarak kaldı. Bu özellik, aşağıdaki tüm logo çeşitlerinin bir özelliğidir.

Bir markanın kişisel tanımlama işareti bir addan oluşur. «Libero» kelimesi, büyük ve küçük harflerin bir kombinasyonu olarak temsil edilir. «L» el yazısıdır: üstte büyük bir ilmek, altta küçük bir ilmek vardır. Bacak belirgin bir şekilde kavislidir ve büyük bir nokta ile bitişik “i” nin üzerine yerleştirilmiştir. Dışarıdan anne ya da babanın çocuğunu kucakladığı algılanır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Libero Amblem

Amblemde kullanılan yazı tipi bireyseldir: el yazısı ve basılı karakterlerin bir kombinasyonundan oluşur. Bu tasarım tüm marka logolarında geçerlidir. Koyu mavi harflerin sol tarafında mavi bir kenarlık vardır. Arka plan beyazdır.