Lierac Logo

Lierac Logo

Lierac, öncü bir marka ve yaşlanma karşıtı ürünlerde tanınmış bir liderdir. Yüz ve vücuttaki cilt kusurlarını gidermek için dermato-kozmetik preparatlar üretmektedir. Sadece bir marka değil, aynı zamanda bir laboratuvar statüsüne sahip olan üretici, yüksek kalite standartlarına sahip bitkisel içerikler kullanmaktadır. Şirket, Ales Groupe yapısının bir parçasıdır. Merkez ofisi Paris’te (Fransa) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Lierac Logo

Amblemin ortaya çıkma zamanı, bir kozmetikçinin kendi markasını başlattığı 1974’tür. Bir reklam tabelası görevi görür, bu nedenle ana mesajları potansiyel alıcılara ileten önemli bilgiler sağlar. Özellikle ürünü çıkaran markanın adı, durumu ve yeri.

Kurumsal logo, her biri bir kelimeden oluşan üç satırdan oluşur. Üst satırda Laboratuvarlar, orta satırda «Lierac» ve alt satırda «Paris» yazıyor. Harflerin uçları eşit bir kesime sahiptir, bu nedenle geometrik şekiller gibi görünürler. Düz köşeleri ve mükemmel kıvrımları var. İkinci kelime en büyüğü, diğer ikisi küçük.

Logo yazı tipi ve renkleri

Lierac Amblem

Amblemde kullanılan yazı tipi net bir geometri ile karakterizedir. Tüm işaretler eşit ve katıdır. Yazı tipi pürüzsüzdür, Sans Serif kategorisinden, yani grotesk (sans serif) yazdırılır. Tüm satırlarda yazıtlar yaptı, sadece ilk ve sondaki karakterlerin boyutları ortalamadan daha küçük. Logo rengi, siyah (harfler) ve beyazın (arka plan) tek renkli bir kombinasyonudur.