L’Occitane Logo

 

L'Occitane Logo

L’Occitane, bitki özlerinden elde edilen yüz ve vücut bakım ürünleri, bitkisel Provencal uçucu yağlara dayalı parfüm, kozmetik geliştiricisi olarak tüm dünyada yaygın olarak bilinen bir ticari markadır. Kurucusu, yerlisi Provence’a aşık olan Olivier Baussan’dır. Şirketi 1976 yılında Manosque’da (Fransa) kurdu.

Anlam ve tarih

L'Occitane Logo

Bu markanın logosu, şişelerin üzerindeki etiketleri görsel olarak aşırı yüklemeyecek kadar basit, ancak bilgi miktarı açısından oldukça bilgilendiricidir. En önemli şeye sahip — hemen göze çarpan isim. Ayrıca, şirketin kişisel markası tam adı içerir — «L’Occitane en Provence».

Yazıt iki satır halinde yer almaktadır. En üst sırada «L’Occitane» kelimesi var. Çok büyük ve çok yer kaplıyor. Aşağıda marka adının ikinci kısmı — «en Provence» bulunmaktadır. Daha küçük karakterlerle yapılmıştır ve logonun orta kısmında yoğunlaşmıştır.

Logo yazı tipi ve renkleri

L'Occitane Amblem

Her iki metin parçası da Fransız Eski Stil serifindedir. Adı Adobe Garamond SemiBold’dur ve tasarımcılar Robert Slimbach ve Claude Garamond tarafından geliştirilmiştir. Kelimeler büyük harflidir. Amblemin paleti klasiktir ve beyaz (arka plan) ile siyahın (yazı) birleşimidir.