Louis Vuitton Logo

Louis Vuitton Logo
Louis Vuitton Logosu PNG

Louis Vuitton, bavul ve çanta, valiz, giysi, parfüm ve aksesuarların geliştirilmesi ve üretimi ile uğraşan tanınmış bir moda evidir. Paris (Fransa) şehrinde bulunmaktadır. Louis Vuitton tarafından 1854 yılında kuruldu ve şimdi LVMH Corporation’ın bir parçası.

Anlam ve Tarihçe

Louis Vuitton Logo Tarih
Louis Vuitton Logosunun Hikayesi

«L» ve «V» iç içe harfleri, önde gelen moda evi Louis Vuitton’un yaratıcısının adını ve soyadını gösteren bir monogram oluştursa da, aslında logonun tasarımcısı değildir. Logonun yazarı oğlu Georges. Moda krallığının ortaya çıkışından 32 yıl sonra, 1896’da, yeni sahibi çiçek desenli bir monogram sundu.

Ticari marka hemen bir marka sembolü haline geldi ve şirket tarafından üretilen su geçirmez bavullara yerleştirilen bir etiketin statüsünü aldı. O zamandan beri logo yaygın olarak tanındı. Prestij, yüksek statü ve trend olan ürünlere mükemmel bir yatırım oluşturuyor.

Louis Vuitton Logo Flower

Mevcut amblem ilk çıkış versiyonunu hala yansıtıyor ve neredeyse tamamen tekrarlıyor. Tasarımcılar, “L” ve “V” harflerinin modernlik, pratiklik ve rafine lezzetin laconic interlacing ile vurgulayarak gereksiz bilgileri logodan kaldırdı. Kısaltma iyi okunabilir. Monogramın altında, Louis Vuitton’un genişletilmiş adı var.

Logo Louis Vuitton

Yavaş yavaş, Fransız modacı dünya çapında ün kazandı ve ürünleri sıcak kek gibi gitti. O zaman, markalı ürünler aktif olarak sahte olmaya başladı ve ünlü Moda Evi ile ilgisi olmayan ürünlerdeki logoyu açığa çıkardı. Daha sonra şirket, sahtecilikle mücadele etmesi talimatı verilen 60 çalışandan oluşan bir personel kiraladı. Bunu önlemek için her türlü önlemi aldı.

Taklitleri azaltmaya yardımcı olan girişimlerden biri de Monogram Canvas’ın sözde varyasyonu idi. Bu bir çizim, “LV” harflerini çevreleyen bir arka plan alt tabakasıdır. Ayrıca markanın sembolizmine girdi ve kahverengi-bej bir alanda karakteristik küçük detaylardan oluşuyor.

Amblem

Louis Vuitton Amblem

Moda evi monogram için minimalist ve basit bir serif yazı tipi seçti. Harflerin sol tarafı geniş bacaklarla güçlendirilirken, sağ tarafı ince çizgiler gösterir. “L” italik olarak yazılmıştır ve “V” klasik Roma zafer işaretini anımsatan klasik olarak düzdür.

Kısaltmanın altına yerleştirilen “Louis Vuitton” kitabesi basit sans-serif yazı tipinde yapılmıştır. Tüm harfler büyük harftir. İki “T” stilistik olarak dövüldü: genel yatay şerit nedeniyle yüksek çapraz çubuklu bir kapıya benziyorlar. Metin karakterini ayıran tek özellik budur.

Louis Vuitton Sembol

Varlığın ilk yıllarında, amblemin rengi katı, tek renkli, siyah ve beyazdı. Daha sonra deneyler başladı, çünkü marka sahipleri ana kısmı değiştirmek istemedi. Monogram Tuval’in ortaya çıkmasından sonra, palet kahverengi bej, altın ve turuncuya dönüştü. Ve 2003 yılında, Japon sanatçı Takashi Murakami, şirket için hafif bir arka plana karşı gökkuşağı renginde bir versiyon geliştirdi. Şimdi bu renk kombinasyonu genellikle kadın çantalarında kullanılıyor.

Louis Vuitton