Lululemon Logo

Lululemon Logo
Lululemon Logosu PNG

Lululemon, bir spor giyim perakendecisi olan Lululemon Athletica’nın ticari markasıdır. 1998 yılında yoga kitleri için bir satış noktası olarak kuruldu. Kademeli olarak kendi mağazalarının 460’ına ve çok çeşitli ürünler sattığı bir İnternet sitesine genişledi. Markanın kurucusu işadamı Chip Wilson’dur. Merkez ofis Vancouver’da (British Columbia, Kanada) bulunmaktadır.

Anlam ve Tarihçe

Lululemon Logo Tarih
Lululemon Logosunun Hikayesi

Ticari marka logosu, varlığının ilk yılında ortaya çıktı. Ancak son seçimi yapmadan önce şirketin kurucusu uzun süre tereddüt etti, bu yüzden bir yarışma düzenledi. Sunulan 20 marka arasında “Lululemon” kelimesi dikkatini çekti ve aynı sayıda amblemden stilize Omega Ω’u beğendi, ancak çift adı kazananlar arasında yer almadı.

Amblem

Lululemon Amblem

Grafik sembolü, şirketin öncelik verdiği yoganın yönünü doğru bir şekilde iletir. Bu yüzden seçim onun lehine yapıldı. Ayrıca, yatay çubuğu olmayan büyük «A» harfine benziyor. Ve böyle bir mektuba sahip olan kelime şirketin tam adında — Lululemon Athletica.

Logo, Yunan alfabesinin harfi olan omega’ya benzer. İşaret, keskin köşeler veya keskin geçişler olmadan düz çizgilerle tasvir edilmiştir — tüm parçalar sorunsuz bir şekilde birbirine akar. Logo, şirket isminden iki kelime arasına yerleştirilmiş bir daire içine yerleştirilmiştir.

Yazı Tipi ve Renkler

Lululemon Logo

Yuvarlak harflere sahip özlü bir yazı tipi, kıvrımlı çizgilerin ve eğrilerin yanında mükemmel görünüyor. Birlikte görsel olarak iyi algılanan dengeli bir uyum oluştururlar.

Logo paleti birkaç renk kombinasyonundan oluşur: beyaz ve kırmızı, siyah ve beyaz. Farklı varyasyonlarda kullanılabilirler — örneğin kırmızı bir işaret ve beyaz bir arka plan veya tam tersi.