Lumene Logo

Lumene Logo

Lumene, ABD, Rusya, İskandinavya ve kendi ülkesi pazarlarına kozmetik sağlayan çok çeşitli yüz ve vücut bakım ürünleri sunan bir Fin markasıdır. 1948’den beri mevcuttur ve şu anda Londra’dan İngiliz yatırımcı Langholm Capital LLP’ye aittir. Merkez ofisi Finlandiya’nın Espoo kentindedir.

Anlam ve tarih

Logo Lumene

Bu marka, en başından beri adını içeren çok uzun süredir devam eden bir logoya sahiptir. Ve sırayla, üreticinin merkezinin bulunduğu Kauklahti bölgesinde bulunan Fin gölü Lummenne’nin otantik adıyla ilişkilendirilir. Üstelik markanın, en ünlüsü sonuncusu olan birkaç logo seçeneği vardı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Lumene Amblem

Kişisel görsel tanımlama işareti, büyük «Lumene» kelimesinden oluşur. Farklı bir geçmişi ve metinsel eki olabilir: ait olduğu ülke veya konseptini ifade eden bir slogan. Bu, isme odaklanan, stil sahibi basit bir logo. Tasarımcılar özgünlük katmak için orta yatay çizgiyi uzatan iki “E” harfine odaklandılar. Ayrıca «M» yi de vurguladılar: girintinin yukarısındaki ortada küçük bir halka yerleştirdiler.

Logo için geliştiriciler, Sans Serif grubunun bir parçası olan net ve okunabilir bir yazı tipi seçtiler ve buna göre ayrı bir yazı tipi oluşturdular. Küçük ama orijinal detaylara sahip basit harflere sahiptir. Logonun renk şeması minimalisttir: beyaz zemin üzerine siyah harfler.