Malibu Logo

Malibu Logo

Malibu, hindistan cevizi aromalı 21 derecelik rom likörü markasıdır. Alkol endüstrisinin gerçek bir efsanesidir.

Anlam ve tarih

Logo Malibu

Bu içecek ilk kez 1893’te Karayipler’deki Curacao adasında ortaya çıktı. 1980’den beri Barbados’ta üretilmektedir. Daha sonra onu yayınlayan marka, Pernod Ricard Group’un bir parçası olana kadar birkaç kez yeniden satıldı. Bu olay 2005 yılı tarihlidir.

Bugün Malibu, Black Rock kasabasında (Batı Hint Adaları) — Batı Hint Rum İçki Fabrikasında üretilmektedir. Yıllar önce olduğu gibi, efsanevi tariflere göre hala hindistancevizi özü ile harmanlanmaktadır. Dahası, hala egzotik ve sofistike olmaya devam ediyor. Tüm bunlar, Karayip kıyılarının ruhuyla harmanlanmış kurumsal logoda ayrıntılı olarak yansıtılmıştır.

Marka, modern olaylara ayak uydurmak, hayata ayak uydurmak ve tüketicileri enfes bir zevkle memnun etmek için modaya uygun teknikler kullanmak istiyor. Bu nedenle, en son yeniden tasarım logoyu elektronik satışlara uyarlayarak geliştirdi. Sonuç olarak etiket, etiket ve logo düşük alkollü içeceğin ruh halini doğru bir şekilde yansıtır: rahatlama, sakinlik ve tazelik.

Markanın markalaşması kimliğe doğru yöneliyor. Otantik karakteri, Karayip çevresinin canlı manzarasıyla zenginleştirilmiştir. Aynı zamanda, tasarımı basitten karmaşığa doğru evrilerek, giderek daha çekici detaylar ediniyor. Mevsim veya yıla bakılmaksızın efsanevi ürün değerini ve alaka düzeyini bireysel cennetin dışına taşırlar.

Ünlü markanın amblemi, gün batımı fonunda iki palmiye ağacını tasvir ediyor. Başlangıçta logo siyah beyazdı ama sonra renklendi. Avuç içi merkezde bulunur: biri yüksek, diğeri alçak. Yapraklarda batan güneşin hafif bir parlaması vurgulanır. Açılış varyasyonu ayrıca bir kara parçasını da gösterir. Ve sonraki versiyonda öyle değil: bitkiler, onları kaygısız doğanın tadını çıkarmaya davet ederek lumbozun içine bakıyor gibi görünüyor.

Orijinal amblem, güneş diskini ikiye böldü, şimdi tamamen. Gökyüzünü gizler, parlak bir ruh hali ve mükemmel hava vaat eder. Aynı zamanda tasarımcıların çabalarıyla kırmızı renk, kenar boyunca hafif koyulaşan çekici bir sarıya dönüştü.

Logo yazı tipi ve renkleri

Malibu Amblem

Metin bölümü yalnızca marka adını içerir. «Malibu» kelimesi logonun üst kısmına yerleştirilmiştir. Palmiye ağaçlarının üzerinde yarım daire şeklinde asılıdır, bir kemeri andırır ve Fire Ladder (gölge çizgileri) ve Dragon Serial Heavy (sıkı serif stili) yankılanan klasik Bengalce Serre’ye dayalı özel bir yazı tipiyle yazılmıştır.

Renk şeması, beyaz (hindistan cevizi özü ve beyaz kumlu plajlar), turuncu, altın, sarı (güneşli tonlar) ve kahverengi (hindistan cevizi tenli) içeren geleneksel olarak Karayipler’dir.