Mapfre Logo

Mapfre Logo
Mapfre Logosu PNG

Mapfre, İspanya’nın önde gelen sigorta şirketlerinden biridir ve ülkedeki ilk üç liderdir. Mayıs 1933’ten beri var. Madrid şehrinde (Mahadhonda’da) bulunur. Kurucu şirketin adını aldı.

Anlam ve Tarihçe

Logo Mapfre
Mapfre Logosunun Hikayesi

Sigorta şirketinin kurumsal amblemi, tam teşekküllü bir platforma sahip olduğu için hemen ortaya çıktı. Ancak geliştiriciler, görsel olarak değilse, en azından dahili olarak şirketin faaliyetlerine karşılık gelen sembolizmi geliştirmeye çalıştılar.

Logoda agresif reklamlar ve hizmetin aktif olarak tanıtımından yoksun olduğu için böyle bir rahatsızlık başarılı oldu. Bu, nüfus arasında güven uyandırdı ve hizmetlere olan talebin artmasına neden oldu. Şirket logosunda, orijinal tarzda yapılmış sadece bir tanınmış grafik öğesi ve sigorta organizasyonunun adı vardır.

Yasal gerekliliklere göre, ne tasarım ne de harfler değiştirilemez. Mapfre açılırken oldukları gibi kalmalılar. Bu, şirketin görsel olarak tanımlanmasıyla ilgilidir ve potansiyel müşteriler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, yazı tipleri hem web sitesinde hem de ofislerin cephelerinde aynıdır. Ve amblemin oranları, şekli, tasarımı tüm versiyonlarda korunur, böylece anlaşmazlıklar olmaz. Bu, kurumsal liderlik gereksinimlerinde vurgulanmaktadır. Değiştirilecek tek şey renk.

Örneğin, 2004’te değiştirilmiş bir sürüm ortaya çıktı. Selefine göre yapılır. Aynı metinsel kısmı ve aynı grafikleri korur, ancak «Mapfre» kelimesi daha koyu bir palette dosyalanır. Logonun yapısını değiştirmeye izin verilir, ancak orijinal detayların korunmasıyla. Buna dayanarak, logo: dikey (kelimeler bir sütunda düzenlenir, resim üstte bulunur) ve yataydır (ad satırda, marka adı soldadır). Ancak substratın geometrik şekli sadece dikdörtgen şeklindedir.

Ayrıca, tüm bağlamlarda «Mapfre» kelimesi sadece büyük harf olarak kullanılır. Bu aynı zamanda kurumsal sözleşmede de yer almaktadır. Bunun ana nedeni maksimum istikrardır, çünkü sigorta sektörü değişmeden kalmalı ve başkalarına güvenilirlik ve istikrar göstermelidir. Bu nedenle, esas olarak iki varyasyon kullanılır: bir — kırmızı zemin üzerine beyaz harfler, diğer — beyaz zemin üzerine kırmızı yazıtlar. Kırmızı-siyah ve beyaz-siyah logolar da vardır.

Amblem

Mapfre Amblem

Mektup kısmına ek olarak, şirket semboliklerinde yonca trefoil şeklinde bir grafik öğesi var. Görüntüdeki anahtar faktör ve yüksek statüye ait ayırt edici bir işarettir. Üç orantılı segmentten oluşur. Merkezde, adının üstünde bulunur — «P» ve «F» arasında. İlk başta basit ve tek renkli idi, ancak 2004 yılında logoyu yeniden tasarladıktan sonra, bugüne kadar hayatta kalan küçük değişiklikler aldı.

Şirketin sembolleri ile yakından ilişkili olan bir diğer sembol de «köprü» dür (daire şeklinde). Kendisini güçlü bir iletişim aracı olarak belirlemiştir. İşbirliği için uygun bir yolu temsil eden yazıt ve yonca ile birlikte kullanılır.

Mapfre’ın renk şeması daha sadıktır ve birkaç kez değiştirilmiştir. Ancak temel olarak, Pantone 485 serisi kullanımdadır.Logo ile birlikte benzersiz bir kimlik kümesi oluşturur. Buna beyaz da dahildir.