Mary Cohr Logo

Mary Cohr Logo

Mary Cohr, yüz ve vücut için çok çeşitli kozmetiklerin yanı sıra çeşitli bakım ürünleri üreten bir Fransız markasıdır. İlk başta, uluslararası pazara girene kadar kendi salon ve spa zincirlerine odaklandı. Kurucusu, ait olduğu aynı adı taşıyan Guinot-Mary Cohr grubudur.

Anlam ve tarih

Logo Mary Cohr

Ticari marka, farklı amaçlar için kullanılan logonun birkaç çeşidine sahiptir, ancak yalnızca biri resmi kabul edilir. Bu, kendi benzersizliğine sahip özlü bir işarettir: hoş bir yeşil renkle vurgulanır. Ana şirketin kurucusu Mary Cohr tarafından seçildi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Mary Cohr Amblem

Bu logoya baktığınızda söyleyebileceğiniz şey doğallıktır. Yeşilin pastel tonu bu konsepti aktarıyor. Amblem iki unsurdan oluşur: “Mary Cohr” (marka adı) ve “Paris” (bulunduğu şehir). Üstteki eleman büyüktür ve büyük harflerle yazılmıştır. Alttaki metin, tersine, küçüktür ve iki yazıt arasındaki boşluğun altında ortalanır. «R» harflerinin çok geniş bacakları vardır. «A» ve «M», sol tarafta yumuşak bir şekilde genişleyen hafif bir daralmaya sahiptir.

Logo klasik serif yazı tipinde yazılmıştır. Çok küçükler ve ayrı vuruşlar değil, harflerin doğal bir devamı. Logonun rengi kombinasyoneldir ve yumuşak yeşil ve beyazdan oluşur.