Max Factor Logo

Max Factor Logo

Max Factor, Amerikan şirketi Coty, Inc.’e ait bir kozmetik ürün grubudur. 1909’da Polonyalı bir güzellik uzmanı olan Maksymilian Faktorowicz tarafından yaratıldı. Markanın şu anki konumu, merkez ofisinin bulunduğu Los Angeles (ABD) şehridir.

Anlam ve tarih

Max Factor Logo

Logo, markalamak için kullanıldığı için ürünle birlikte geldi. Yani, yüz yıldan daha eski olan oldukça eski bir amblem. Tasarımcılar onu zamansız kılmayı başardılar. Bu nedenle, temel aşamalarda yapılan herhangi bir değişiklik, küçük ayrıntılarla, özellikle de harflerle ilgiliydi. Dolayısıyla debut logosunun neredeyse aynı bir versiyonunun bize ulaştığını söyleyebiliriz.

Metnin varlığına rağmen, içinde bir grafik unsur var. Yanında bir tür makyaj aleti bulunan kozmetik bir fırça ile yapılan haç şeklinde sunulur. Bağlama bağlı olarak, bu maskara, ruj, makyaj bazı vb. Olabilir. Bu işaret, «Max Factor» adının biçimine uyumlu bir şekilde uyar ve burada «X» harfinin yerini alır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Max Factor Amblem

Orijinal logo için tasarımcılar ITC Blair yazı tipini kullandılar. İyileştirdiler ve bir kozmetik markası için uyarladılar. Logonun arka plan rengi, harflerin rengine bağlı olarak beyaz veya siyahtır ve ayrıca siyah veya beyaz da olabilir. «X» işareti, birlikte uygulandığı ve temsil ettiği kozmetik paletine sahiptir.