Megadeth Logo

Megadeth Logo

Megadeth, basçı David Warren Ellefson ve vokalist / gitarist David Scott Mustaine tarafından kurulan başarılı bir thrash metal grubudur. Müzisyenler ilk kez 1983 yılında böyle bir besteyle sahneye çıktılar. O zamandan beri grupta 20’den fazla üye değişti. Biri Grammy’ye aday gösterilen 15 albüm çıkardılar.

Anlam ve tarih

Megadeth Logo Tarih

Film müziği kapakları, stilize edilmiş “Megadeth” kelimesi ile bir logo ile süslenmiştir. Bu, ünsüz isim «megadeath» — bir milyon ölümden oluşan grubun adıdır. Bu terim genellikle nükleer savaş bağlamında kullanılır.

İlk albümü «Peace Sells … but Who’s Buying?» Piyasaya sürüldüğünde, grup zarif bir gotik amblem kullandı. Beyaz çerçeveli kırmızı harfler kare geometrik yazı tipiyle yazılmıştır. «M», «g» ve «H» uzun, kıvrımlı kıvrımlara sahipti.

Barış Satışı’nın kapağında … Ama Kim Satın Alıyor? ilk defa yeni bir logo var: Serif çivili “Megadeth” kelimesi. Altın gradyan bir 3B efekt yarattı.

1992’de grubun beşinci stüdyo albümü yayınlandı. Tasarımcılar «Megadeth» yazısının rengini değiştirerek onu siyah ve gümüş yaptı. Diğer varyantlar sıklıkla kullanılmasına rağmen, bu amblem ana olanı olarak kabul edildi. Örneğin, özellikle Cryptic Writings (1997) için, basılı kırmızı karakterlere sahip dairesel bir grafik işaret geliştirildi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Megadeth Amblem

Grubun adı alışılmadık bir serif yazı tipiyle yazılmıştır. Çıkıntılı köşeler, thrash metal türünün agresif havasına uyuyor. Orijinal tipografiye dayanarak, Gotik tip Megadeth, Shane McFee tarafından yaratıldı. Kalın büyük harfler birbirine çok yakın — aralarında neredeyse hiç boşluk yok. Bu durumda, «M» ve «H» karakterlerin geri kalanından daha yüksektir.

Renk paletine gelince, sürekli değişiyor. Şu anda iki seçenek ana seçenek olarak kabul edilmektedir. İlki, siyah ve beyazın tek renkli bir kombinasyonudur. İkincisi, koyu zemin üzerine gümüş renkli üç boyutlu bir yazıttır. Farklı tonlara sahip kırmızı versiyonları da vardır.

Ek olarak, «Megadeth» kendi tanınabilir sembolüne sahiptir: metal «gözlükleri» ve «kulaklıkları» olan bir kafatası. Grubun birçok stüdyo albümünün kapaklarında yer alan Vic Rattlehead adlı bir maskot. Her çizimde benzersiz karakter değişir, ancak orijinal şekli onu tanınabilir kılar.