Metro Logo

Metro Logo

Metro, toplu taşıma araçlarında ücretsiz olarak dağıtılan bir Amerikan ticari yayınıdır. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 1904’te ortaya çıktı. Bugünkü adını 1975 yılında almıştır. 1912’de aylık dergi oldu.

Anlam ve tarih

Logo Metro

Gazetenin başlangıçta farklı bir adı vardı: 1904’ten beri haftalık Electric Traction Weekly olarak biliniyordu. 1932’de Electric Traction and Bus Journal olarak yeniden adlandırıldı. Üç yıl sonra, 1935’te Toplu Taşıma oldu.

1961’de, süreli yayının modern kökleri vardı — Metropolitan Transportation ve 1965’te Metropolitan olarak adlandırıldı. Ve nihayet, 1975’te, gazete şu anki adını Metro olarak kısalttı. Tüm bu zaman boyunca marka adı da onunla birlikte gelişti.

Tabloid gazete logosu metinseldir. Yuvarlatılmış küçük harflerle yazılmış bir başlıktan oluşur. Yazı tipi basit ve katıdır, serifler veya değiştirilmiş karakterler içermez.

Tek grafik öğesi, son «O» yerine kullanılan bir küredir. Gazetenin konusuna bağlı olarak, bu mektup başka bir şey gibi gizlenebilir — örneğin, spor kronolojisi bölümünde olduğu gibi bir futbol topu. Küre, karakteristik meridyenler ve eşit kalınlıktaki paralelliklerle kaplanmıştır.

Geleneksel stilizasyon, tüm kurumsal alanlarda — bir gazetede, dergide, bir TV kanalında vb. Tek fark formdadır. Bu nedenle, bir dergi ve gazete işareti yuvarlatılmış köşeleri ve siyah metni olan beyaz bir dikdörtgendir, diğer bölümlerde dairesel bir çerçeve içinde bir işaret kullanılır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Metro Amblem

Metro renk paleti, beyaz-siyah ve beyaz-yeşilin klasik bir kombinasyonudur. Ayrıca harfler açık veya koyu olabilir, yeşil veya siyah zemin üzerine yerleştirilebilir.