Michael Kors Logo

Michael Kors Logo
Michael Kors Logosu PNG

Dünyaca ünlü Amerikan şirketi Michael Kors Holdings Limited, lüks giyim, ayakkabı ve aksesuar üretiminde uzmanlaşmıştır. Kurucusu Michael Kors, John Idol ile birlikte gençlik modasını, kusursuz kaliteyi uygun fiyatlara vurguladı.

Anlam ve Tarihçe

Michael Kors Logo Tarih
Michael Kors Logosunun Hikayesi

Şirket 1981 yılında kuruldu. Başlangıçta, fabrika yüksek kaliteli mağazalarda satılık pahalı kıyafetler dikti. İlk şirket mağazası sadece 2005’te çıktı. Bugün 100 ülkede 500 mağazaya sahip olan markanın zincir mağazalarında 1.500’den fazla butiği var.

Her biri şirket logolu, benzersiz deri çantalar ve sırt çantaları özellikle popülerdir.

Amblem

Michael Kors Amblem

Markanın ve logonun yazarı Michael Kors’un kendisidir. Logo, marka sahibinin adı: Michael Kors. Etiketlere ve kıyafetlere kendileri uygulanır. Ayakkabı ve aksesuarlar amblemle işaretlenmiştir. Tam logo siyah dikdörtgen bir plakaya benziyor, merkezde yuvarlak beyaz bir amblem ve altındaki bir yazıt büyük harflerle marka adı.

Markalı simge kalın bir çizgi ile yapılmış bir daire. M ve K harfleri dikey bir yan duvar ile birbirine bağlanır.

Yazı Tipi ve Renkler

Michael Kors Logo watch

Adı yazmak için katı ve zarif Sans Serif yazı tipi seçilir. Sans serifs içermeyen net, iyi okunan harfler, markalı ürünlerin kalite faktörünü ve kalitesini sembolize eder.

Ana kurumsal renkler siyah, beyaz ve altındır. Pahalı ürünler metal yaldızlı bir amblem veya yapay elmaslı katı altın ile tamamlanır.

Farklı koleksiyonlar için, amblemin farklı renk varyantları kullanılır — yeşil tonlarda bahar, yaz — parlak ve doygun renkler, sonbahar — sarı ve turuncu, kış modelleri için beyaz renk kullanılır.