Microsoft Word Logo

Microsoft Word Logo
Microsoft Word Logosu PNG

MS Word, WinWord ve sadece Word olarak kısaltılmış Microsoft Word, metin belgeleri oluşturmanıza, düzenlemenize ve görüntülemenize izin veren dünyanın en popüler metin düzenleyicisidir. Microsoft Office’e dahildir. Şimdi metin editörü 92 dilde çalışıyor ve dünyada yarım milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Anlam ve Tarihçe

 

Microsoft Word Logo Tarih
Microsoft Word Logosunun Hikayesi

Microsoft Word’ün ilk sürümü 1983’te Bravo editörüne dayanan programcı Richard Brodie tarafından oluşturuldu. O zaman, başka bir editör olan WordPerfect ABD’de çok popülerdi. Ancak Brody hızla yöneldi, tüm kusurları ortadan kaldırdı ve iki yıl sonra Macintosh için Word 3.01’i ve bir yıl sonra Windows 3.0 için güncellenmiş bir sürümü yayınladı. WordPerfect editörü modası geçmişti, ancak Windows ile hiç çalışamadı ve Word ABD ve dünyanın baş editörü oldu. Ayrıca, bir metin düzenleyiciye ek olarak, Microsoft Word’ün yeni sürümleri grafik araçları, çeşitli nesneleri gömme yeteneği ve çok dilli destek içeriyordu.

1983 — 1987

Microsoft Word Logo 1983-1987

İlk logo basitti — editörün MICROSOFT WORD adı siyah plaka üzerinde beyaz büyük harflerle yazılmıştır, merkezi harf eşmerkezli daireler şeklinde tasvir edilmiştir. Kelimenin altında ince bir beyaz şerit, altında da Word Procesing Programm sloganının küçük bir baskı bulunur.

1987 — 1991

Microsoft Word Logo 1987-1991

Word 3.0’ın ve sonra Word 3.01’in geliştirilmiş bir sürümünün ortaya çıkmasıyla tam teşekküllü bir logo oluşturuldu. Amblem, basılı küçük okunamayan yazı tipi testiyle bir sayfa tasvir etti. Üstünde büyük Microsoft harfleriyle, üstte açılı küçük iki sayfa vardır. Üst sayfada W harfi ile mor bir amblem var Ön planda parlak sarı bir cepheye sahip başka bir hacimli W harfi var. Editörde, 3D efekti olanlar ve arka planı ve metnin kendisini doldurma yeteneği de dahil olmak üzere birkaç düzine yazı tipi ortaya çıktı.

1991 — 1993

Microsoft Word Logo 1991-1993

Amblem biraz değiştirildi — iki kat daha fazla oldu. Arka plan karesine siyah ince bir kenarlık eklenmiş ve sağda bir dizi basılı kağıt tasvir etmeye başlayan bir gölge eklenmiştir. Mavi-yeşil bir kare ile 1 sol iki küçük yaprağın adı değişmedi ve hacimli W harfi parlak bir masmavi renk aldı.

1993 — 1995

Microsoft Word Logo 1993-1995

Logo radikal bir şekilde değiştirildi ve yumuşak hale getirildi. Bir kağıt yatay olarak tasvir edilir ve bir dalga ile W harfi yukarı doğru hareket eder, dikey, eğimli ve büyük seriflerle.

1995 — 1999

Microsoft Word Logo 1995-1999

1995 yılında, Office 95’te Word 7.0’ın yeni bir devrimci sürümü ortaya çıktı. Bununla birlikte, logo da değiştirildi — sayfa bir açıyla yerleştirildi, büyük W harfi solda renkli olarak işaretlendi ve dolgulu kare sağa taşındı. Özellik — tüm satırlar artık piksel olarak adlandırılan «resim öğesinden» oluşur. Bu seçenek görüntüde en başarısız olanı olarak kabul edildi.

1999 — 2003

Microsoft Word Logo 1999-2003

Hem tasarım hem de renkte bir sonraki kardinal dönüşüm. Gradyanlı beyaz ve mavi renk şeması seçildi. Beyaz kare mavi bir çerçeve içine alınmış, ortada mavi renkte büyük bir W harfi var.

2003 — 2007

Microsoft Word Logo 2003-2007

Küçük değişiklikler — amblemin boyutu azaldı ve düz mavi, maviden maviye renkli bir streç ile değiştirildi.

2007 — 2010

Microsoft Word Logo 2007-2010

Word 2007, uluslararası standart Açık XML’ye geçti ve logo çok değişti. Yine stilize metin ve W harfi ile beyaz bir sayfa fikrine geri döndük. Arka planda yuvarlak köşeli mavi bir kare var.

2010 — 2013

Microsoft Word Logo 2010-2013

Görsel algısı aynı kalmasına rağmen, tasarım logonun münferit unsurlarının hareketi açısından biraz değişti.

2013 — 2019

Microsoft Word Logo 2013-2019

2013 yılında, Word yalnızca işlevselliği değil, aynı zamanda arabirimi de yumuşattı, daha anlaşılır hale geldi ve birçok yeni özellik eklendi. Logoda ayrıca metin içeren açık bir kitap ve kapaktaki W harfi şeklinde yeni bir görüntü alındı. Renk şeması mavi ve beyazdır.

2019

Microsoft Word Logo 2019-....

Kullanıcılara yeni geliştirilmiş Microsoft Office Word 2019 ve yeni bir editör logosu sunulur. Arka plan plakası, programın çok yönlülüğünü simgeleyen farklı mavi tonlarında 4 geniş şeritten oluşur. Sol ön — mavi, beyaz bir imza W harfi ile küçük bir kare plaka.

Gördüğünüz gibi, tasarımcılar tersine gitti: Microsoft Word logosu basitleştirildi ve tasarımda daha rafine hale geldi ve editörün kendisi daha karmaşık hale geldi.

Amblem

Microsoft Word Amblem

Microsoft Word logosu 1983 yılında oluşturulmuştur ve o zamandan beri her 3-5 yılda bir yeni bir sürümün ortaya çıkmasıyla güncellenmektedir. Uzmanlar, mevcut seçeneği bugün en son sürümün en başarılı ve en uygun yetenekleri olarak görüyor.

WinWord, 2019’dan beri şık bir iki kısımlı ikona sahiptir. Arka planda yuvarlak kenarlı ve farklı tonlarda dört şeritli bir dikdörtgen var. Köşesi olmayan bir kare öne çıkarılır ve bu da üçlü bir gölge oluşturur. Işık, resmin dışında solda görünüyor. Karenin içinde büyük bir «W» var — «Kelime» kelimesinin kısaltması. Alternatif olarak, «Microsoft» dan ters çevrilmiş büyük «M» olarak yorumlanabilir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Microsoft Word

Amblem üzerindeki tek beyaz öğe büyük «W» dir. Serifsizdir ve eşit uzunluk ve genişlikte dört çapraz şeritten oluşur. Logonun diğer tüm kısımları mavidir ve palet aynı anda bu rengin birkaç çeşidini içerir — dikdörtgenin üstündeki maviden altta koyu maviye. Meydanın oluşturduğu gölgeler gridir.