Milwaukee Bucks Logo

Milwaukee Bucks Logo
Milwaukee Bucks Logosu PNG

1968’de NBA, Wisconsin eyaletinde profesyonel bir basketbol takımının kurulmasını onayladı. Yetenekli basketbol severler geleceğin takımının isimlerini takdim etmeye başladı. Kunduzlar, midilliler, eşek arıları ve hatta kokarcalar da dahil olmak üzere her tür hayvanı paylaştılar. Sonuç olarak, yönetim, üst düzey hayvan temsilcilerini durdurmaya karar verdi ve kısa süre sonra ekip resmi olarak Milwaukee Bucks olarak adlandırıldı. Bu ismi ilk sunan Wisconsin sakini Bay Treblikoks, sadece kulübün tarihinin bir parçası olmakla kalmadı, aynı zamanda yeni bir araba ile ödüllendirildi.

Kuzey Amerika’da bolca temsil edilen beyaz kuyruklu geyiklerin Wisconsin eyaletinin resmi sembollerinden biri olduğuna dikkat etmek önemlidir. Gerçek şu ki, Wisconsin eyaletinde geyik avı sadece favori bir hobi değil, aynı zamanda hayati bir gerekliliktir. Amerikalı öncüler oradaki tüm kurtları vurduğundan, ormanlarda yaşayan geyiklerin sayısı çarpıcı bir şekilde arttı ve şimdi insanlar onları vurmak zorunda.

Milwaukee Bucks’ın sembolü oldukça çelişkili. Bir yandan, her taraftar, favori oyuncularının «geyik» asaletinin ve doğal atletizmlerinin tezahürlerine sahip olmasını ister. Öte yandan bu boynuzlu canlılar zararsızdır, hatta korkaktırlar ve yalnız yaşamayı tercih ederler ve bu nedenle bu hayvanlar tamamen takım ruhundan yoksundurlar.

Amerikan argosu, buck teriminin çok daha uygun bir yorumunu sunar. Bu genç, kendine güvenen bir erkek birey.

Anlam ve Tarihçe

Milwaukee Bucks Logo Tarih
Milwaukee Bucks Logosunun Hikayesi

Milwaukee’nin ikinci profesyonel basketbol takımına Mayıs 1968’de Milwaukee Bucks adı verildi. Aynı zamanda buna dayalı logo da onaylandı. Bu isim kulübe Wisconsin’deki Whitefish Bay’den R.D. Trebilcox da dahil 45 kişi tarafından önerildi. Arabayı aldığı seçimi haklı çıkarmada en iyisiydi. O zamandan beri, bir geyik görüntüsü her zaman amblemde mevcuttu. Milwaukee Bucks’ın toplamda dört orijinal rozeti vardı.

1968 — 1993

Milwaukee Bucks Logo 1968-1993

İlk amblem karikatür tarzında yapılmıştır. Göğsünde beyaz bir «B» harfi bulunan yeşil bir süveter giyen iyi huylu, sevimli sekiz boynuzlu bir geyik var. Takımın isminden oluşan iki katmanlı bir harfin üzerine oturuyor. Dahası, hayvan nazikçe gülümsüyor, gözlerini kapatıyor ve tek toynağında dönen bir basketbol topu tutuyor.

Tüm bunlar kulübün, sporcuların gözleri kapalı olsa bile profesyonel düzeyde mükemmel bir şekilde oynayabileceklerine olan güveninin somut bir örneğidir. Bu sürüm, Team CEO’su John Erickson tarafından atanan bir ticari sanatçı olan Matt Kastelic tarafından yazılmıştır.

1994 — 2006

Milwaukee Bucks Logo 1994-2006

Mayıs 1993’te franchise yönetimi yeni bir logo uygulamaya başladı. Tamamen farklı bir sembolizmdi: ciddi ve agresif bir tarz. Resim, tam karşıya bakan beyaz kuyruklu bir erkek geyiği göstermektedir. İlk kelimenin küçük ve ikincisinin büyük olduğu, B ve S’nin vurgulanmış olduğu iki satırlık Milwaukee Bucks’ın arkasından dışarı bakıyor. Sağlam gövdenin sadece başı ve üstü ters üçgene karşı görülebilir. Yaratıcı yönetmen Tom O’Grady’nin belirttiği gibi, güncellenmiş sembolizm, geleceğe güvenle bakan ve her türlü zorluğa göğüs germeye hazır, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ekibi ifade ediyor. Bu seçenek, NBA Properties Inc. tasarım grubu tarafından oluşturulmuştur.

2007 — 2014

Milwaukee Bucks Logo 2007-2014

 

2006/07 sezonunun açılışından önce, kulüp yeni bir logo ve değiştirilmiş bir renk şeması sundu. İkonik yeşil ve gümüş kalırken mor yerine kırmızı kullanıldı. NBA Başkan Yardımcısı Apparel Christopher Arena, koyu kırmızının, kazanan bir ruhu taşıyan ve ısı ve enerjiyi yansıtan takım ruhuyla uyumlu olduğunu söyledi. Yapının geri kalanı, yazıt için arka plan dikdörtgeni haricinde önceki versiyonla aynıdır — kesik kenarları almıştır.

2015 — günümüz

Milwaukee Bucks Logo 2015-şimdi

2015 yılında, Bucks kulübünün yeni sahipleri amblemin yeni bir versiyonunu tanıttı. Yeni logo, geçmişin yeniden biçimlendirilmesi olarak adlandırılamaz, ancak temel konsept aynı kaldı — bir geyik, Bucks amblemini tam yüzle temsil etti. Bu varyasyonda, amblem sanatsal ve kavramsal görünüyor. Geyiğin bakışları daha güvenli hale geldi; gözler sert, boynuzlar büyük. Ayrıca resimde basketbol teması üç defa şifrelenmiştir. Örneğin, yuvarlak bir topun şekli, içteki küçük ve büyük dış boynuzların ana hatlarıyla çizdiği boşlukta tasvir edilir ve sepetin dairesi, dairesel kenarlarda yansıtılır. Hayvanın göğsü, Milwaukee’nin şehrine bir övgü olan büyük «M» şeklinde gösterilmiştir.

NBA kurallarına göre, takımın tam adı tamamen ana amblemin üzerine yazılmalıdır. Bu yüzden tasarımcılar Milwaukee Bucks yazısını en alta koymaya karar verdiler. Kompozisyonun tamamı krem ​​renkli bir daire içine alınmıştır. Mesele şu ki krem ​​rengi ilk kez NBA takımının renk düzeninde kullanılıyor ve ana takma adı Cream City’i yansıtıyor. Bu nedenle, Milwaukee’ye bu adı verilmeye başlandı çünkü yerleşimcilerin evlerinin çoğu, yerel krem ​​rengi kilden yapılan tuğladan inşa edildi.

Amblem

Minnesota Timberwolves Amblem

Takımın maskotu ve ana sembolü beyaz kuyruklu geyikler. Çevikliği, zarafeti, anlık tepkisi, kusursuz koşma hızı ve yükseğe zıplama yeteneği nedeniyle seçildi. Mevcut logoda, hedefine ulaşmayı hiçbir şeyin engelleyemeyeceği güçlü ve otoriter bir erkek gibi görünüyor. Bu, monolitik figürün taşıdığı sert görünüm ve güven ile kanıtlanır.

Yazı Tipi ve Renkler

Milwaukee Bucks Logo

Orijinal olarak «MILWAUKEE BUCKS» siyah renkte ve sağa doğru hafif bir eğimle yazılmıştır. Sonra kelime boyutu orantısız hale geldi: tasarımcılar ismin ilk kısmını küçük, ikinci kısmını büyük yaptı. Modern versiyonda, kulaklık sert, oyulmuş, yüksek hassasiyetli şekle sahip, uzatılmış ve doğranmış.

Yeşil renk, basketbol kulübünün geçmişteki başarılarının bir hatırlatıcısı olarak kaldı. Mor sadece moda oldu, bu yüzden onu kırmızı renge dönüştürdüler — bir enerji sembolü. Gümüş önce morun tonlarını vurguladı ve sonra ana olanlardan biri oldu.