Minnesota Twins Logo

Minnesota Twins Logo
Minnesota Twins Logosu PNG

Minnesota Twins, Minneapolis, Minnesota merkezli bir Amerikan profesyonel beyzbol takımıdır. İkizler, Amerikan Ligi (AL) Merkez bölümünün bir üye kulübü olarak Major League Baseball’da (MLB) yarışıyor. Franchise 1901’de kuruldu.

Ekip başlangıçta Senatör olarak da anılan Washington Nationals olarak adlandırıldı. Bunun nedeni, franchise’ın rekabetçi kariyerinin ilk yarısında (neredeyse 60 yıl) Washington’da olmasıdır. İlk başta — Ban Johnson ve Fred Postal’ın (1901-1903) önderliğinde, sonra Thomas Noyes 1904’te franchise’ı satın aldı. 1912’ye kadar Benjamin Minor’a satana kadar beyzbol kulübüne sahipti. Sekiz yıl sonra, 1955’te ölene kadar Senatörlerin sahibi olan Clark Griffith’e mülkiyet hakkı verdi.

Calvin Griffith, Minnesota Twins’in Washington, D.C.’de 60 yıl sonra Minneapolis-Saint Paul’a transferini 1961’de yönetti. Ekip yeni yerde sıcak bir şekilde karşılandı çünkü çok sayıda parlak oyuncu vardı. Carl Pohlad, 1984’ten 2009’a kadar takıma sahipti. Ölümünden sonra, varisi Jim Pohlad sorumluluklarını devraldı ve hala franchise sahibi.

«İkizler», ismini şu anda bulundukları Minneapolis ve St. Paul’ü kapsayan İkiz Şehirler bölgesinden alıyor. Yerinden çıktıktan hemen sonra takıma Twin Cities Baseball adı verildi. «İkizler» adı, bölgenin popüler adı olan İkiz Şehirler’den türetilmiştir, çünkü ekip genellikle «İkiz» olarak anılmıştır.

Anlam ve Tarihçe

Minnesota Twins Logo Tarih
Minnesota Twins Logosunun Hikayesi

Onbir, Minnesota Twins’in sahip olduğu logo sayısıdır. Washington Senatörleri olarak ortaya çıkan kulüp, birkaç isim değişikliğini yeniden tasarladı. Dahası, ilk amblemi bugünden radikal bir şekilde farklı. İlk versiyonlarda, Washington eyaletinin adından gelen baskın harf «W» idi. Şimdi ortada çapraz bir yazıt bulunan bir baskı formu kullanıyoruz.

1901 — 1904

Washington Nationals Logo 1901-1904

Başlangıçta takıma «Washington Senatörleri» deniyordu, logoları klasik koyu mavi bir «W» harfiydi.

1905 — 1935

Washington Nationals Logo 1905-1935

Takım takma adı «Washington Nationals» olarak değiştirildi. Önümüzdeki 20 yıl içinde logo hala küçük değişiklikler olan mavi «W» harfiydi.

1936 — 1937

Washington Nationals Logo 1936-1937

Washington’u temsil eden koyu mavi «W» harfi kalın kırmızı bir çerçeveye sahipti.

1938 — 1947

Washington Nationals Logo 1938-1947

Tasarımcılar kırmızı dış çizgiyi logodan çıkardılar ve koyu mavi harf büyüdü.

1948 — 1952

Washington Nationals Logo 1948-1952

Lacivert «W» harfi yine kırmızı çerçevelidir; ancak artık daha ince.

1953 — 1956

Washington Senators Logo 1953-1956

1953’te Washington Nationals, logosunda ilk kez tam özellikli bir tasarım kullandı. ABD Capitol Dome, beyaz ve kırmızı bir beyzbol topundan patlıyor. Arka planda kırmızı çizgili beyaz bir beyzbol sopası var. Küçük «W» harfli koyu mavi beyzbol şapkası, Capitol Dome’un tepesindedir.

Senatörler, ABD Kongre Binası Kubbesini, beyzbolu, sopayı ve takımın şapkasını tasvir eden Milli Takımın son logosuyla aynı logoyu kullanmaya devam ettiler.

1957 — 1960

Washington Senators Logo 1957-1960

Yeni amblemde bir ABD Senatörünün bir saha atmak için bir karikatürü, arkada mavi ve kırmızı daire üzerine takım adı, Washington Anıtı da arka planda.

1961 — 1975

Minnesota Twins Logo 1961-1975

Takım «Minnesota Twins» olarak yeniden adlandırıldığında logoyu da değiştirdiler. Illustrator Ray Barton, 1960 sonlarında Minnesota eyaleti ve beyaz bir beysbol topu açık mavi bir tasarımla Mississippi nehri üzerinde tokalaşırken Minneapolis ve St. Paul’ün baş harflerini taşıyan beyzbol üniformaları giyen İkizler “Minnie” ve “Paul” un ikonik görüntüsünü yarattı. Durum ne olursa olsun, Griffith çizimi takımın resmi amblemine dönüştürmeye karar verdi. Barton’a sanat eseri için 15 dolar ödendi.

1976 — 1986

Minnesota Twins Logo 1976-1986

Onuncu, Minnesota Twins logosu öncekine benzer; ancak bazı değişiklikler oldu. İkizler “Minnie” ve “Paul” Mississippi nehri üzerinde “Win! İkizler!” Yukarıda. Ayrıca açık mavi lacivert oldu.

1987 — 2009

Minnesota Twins Logo 1987-2009

1987 Minnesota Twins logosu, büyük kırmızı ve beyaz bir beysbolda «kazan» ı vurgulayan kırmızı renkli «İkizler» i içerir. Üstte siyah renkte Minnesota da var.

2010 — günümüz

Kulüp artık klasik rondel’i temel alan bir versiyona geçti: geniş şeritli, kenarlı net bir daire ve ana unsuru barındıran bir merkez halkası. Sportif bir odağı belirtmek için, geliştiriciler ortadaki karakteristik balıksırtı desenine iki şeritli bir beyzbol topu yerleştirdiler. Bunu iki yazıt izliyor: Üstte «Minnesota» ve altta «Beyzbol Kulübü». Mavi ve beyaz — kenardaki tüm çizgileri tamamlıyorlar.

Orijinal takım adını ifade eden «İkizler» kelimesi topun üzerinde yatay olarak ilerler. Koyu kırmızı renkte, daha düşük gölgeler ile yazıyı dışbükey yapar. «T» ve «s» harfleri iç çemberin dışına uzanarak Minnesota Twins amblemine stil açısından tutarlı bir görünüm kazandırır. Bu logo 2010 yılında kabul edildi.

Amblem

Minnesota Twins Amblem

Modern versiyondan önce, kulübün adının özünü doğrudan yansıtan bir logo vardı. Biri Minneapolis Millers forması, diğeri St. Paul Saints olmak üzere iki sporcu var. Mississippi Nehri’nin karşı taraflarında el sıkışırlar. Arka plan olarak bir beyzbol ve Minnesota eyaletinin bir idari haritası kullanılmıştır.

Tasarımcıların konseptine göre, mükemmel bir spor platformu olarak hizmet veren iki ikiz şehir fikri sunuldu. Şimdi bu seçenek anatan alternatife taşındı. Minnesota Twins’in başka karikatür tarzı amblemleri de vardı.

Yazı Tipi ve Renkler

Minnesota Twins Logo

Modern logo, iki tür yazı tipi içerir. «Minnesota» ve «Beyzbol Kulübü» sade bir serif yazı tipinde. İçlerindeki tüm harfler büyük. Ortadaki «İkizler» kelimesi, altı çizili ve çift gölgeli, kıvırcık el yazısı tipindedir.

Amblemde beyaz, kırmızı Scarlet ve mavi Navy vardır. Ayrıca, resmi olanlar arasında olmayan bir gümüş rengi kullanılırken, tescilli Minnesota Kasota altın rengi ise tam tersine yoktu.