Monster Energy Logo

Monster Energy Logo
Monster Energy Logosu PNG

Monster Energy, Nisan 2002’de piyasaya sürülen bir enerji içeceği markasıdır. Şirket, şimdiki adı Monster Beverage Corporation olan ABD merkezli Hansen Natural Company tarafından başlatıldı. Bu etiket altında toplam 34 markalı farklı bileşim ve isimde enerji içeceği üretilmektedir.

Anlam ve Tarihçe

Monster Energy Logo Tarih
Monster Energy Logosunun Hikayesi

Markanın amblemi kurulduğu yıl hemen sunuldu ve hiç değişmedi: şimdi 2002’deki ile tamamen aynı görünüyor. Logo, profesyonel bir tasarım stüdyosu tarafından modernist bir tarzda tasarlandı. Siyah bir arka plan üzerinde büyük neon yeşili bir «M» (Canavar adına bir referans) ile geldi.

Mektup, bir enerji içeceği ile bir kutudan fırlayan vahşi bir canavardan pençe işareti olarak stilize edilmiştir. Bu nedenle, üç çizgi içeride oturanların bıraktığı çiziklere benziyor. Eşsiz ve sıradışı logosu nedeniyle şirket, şeytani sembolleri kullanmaktan bile dava edildi.

Diğerleri, Monster Energy logosunu, sayısal anlamı altı olan İbranice Kabalistik işaretlerle karşılaştırır. Onların görüşüne göre, içeceğin amblemi, canavarın sayısının İncil’deki işaretidir. Ancak güç mühendisi için bu seçeneği öneren markalaşma ajansı, çalışmasının şeytani sembollerle ilgisi olmadığını ve sadece kutunun duvarındaki «deliklerin» sanatsal bir alegorisi olduğunu kanıtladı.

Logonun yazarı, California’dan bir tasarım stüdyosu McLean Design’dır. Walnut Creek merkezli firma, markalaşma ve ambalaj tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. Coca-Cola, Epson, Bosch, Nestle ve diğerleri gibi birçok ünlü şirket için logolar yarattı. Yüksek profesyonelliğin sonucu açıktır: logo tüketicilerle etkileşime girer ve bireyselliğe odaklanır.

Amblem

Monster Energy Amblem

Enerji içeceği çeşitleri, her biri kendi aromasına sahip 34 maddeyi içerir. Bu nedenle, üretici bazı türleri vurgulamaya karar verdi ve onları ayrı bir işaretle işaretledi. Örneğin, Kesinlikle sıfır, Assault, Khaos vb. Ayrıca pazarlama değerine sahiptirler ve markaya dikkat çekerek satışları artırmak için gerekli bir ölçüdür. Sonuç olarak, logonun birkaç ek versiyonu ortaya çıktı: aynı grafiklerle, ancak farklı bir palette.

Yazı Tipi ve Renkler

Monster Energy Logo

«Canavar» yazısındaki her harf benzersizdir. Yazı tipi, harflerde kullanılmaz, çünkü sıradışı bir görsel efekt yaratmak ve duygusal bir tepki uyandırmak için içindeki tüm karakterler boyanır. Vurgu, dikey bir şeritle iki eşit parçaya bölünen «O» dur. Dahası, harflerin dış hatları, sanki bir canavarın pençesinden alınmış gibi düzensiz ve beceriksizdir. «Enerji» kelimesi onlardan farklıdır: Siyah kenarlı geometrik bir tarzda yapılmıştır.

Logo rengi neon yeşili ve siyahın birleşimidir. Parlak bir gölge, koyu bir arka plana çarpıcı bir şekilde bakar ve kutudaki pençe iziyle uyumlu olarak göze çarpar. Bir enerji içeceğinin temel özelliklerini yansıtır: etkileyici, özel, genç, agresif.