Moroccanoil Logo

Moroccanoil Logo

Moroccanoil, kozmetik argan yağı üreten genç ama zaten efsanevi bir markadır. Markanın kurucusu, saç bakımının yönünü seçen Carmen Tal. Bu üretim birimi, İsrail’den aynı adlı bir şirkete aittir.

Anlam ve tarih

Moroccanoil Logo

Ticari markanın ve ardından ambleminin ortaya çıkışı, İsrail seyahati Carmen Tal ile başladı. Sıcak bir güney ülkesini ziyaret ettiğinde, oradaki kadınların saçlarının inanılmaz derecede güçlü, gür ve bakımlı olduğunu fark etti. Davanın argan yağı olduğu ortaya çıktı, bu yüzden girişimci buna odaklanmaya karar verdi. Logo aynı zamanda tarzına da dayanıyor.

Markalama yalnızca metin içerir: biri ad biçiminde, diğeri harf biçiminde. Moroccanoil yazısı, arka planı olarak hizmet veren tek bir M’nin üzerine oturur. Aynı zamanda ortak bir beyaz alt tabakaya sahiptirler.

Logo yazı tipi ve renkleri

Moroccanoil Amblem

«Moroccanoil» kelimesi doğranmış Sans Serif ile yazılmıştır: yazı tipi klasik olarak düz ve şıktır. Aynı yazı tipi «M» işareti için kullanılır. Amblemin renk paleti, argan ağacının geldiği Fas motiflerini yansıtıyor. Sarı, sıcak kumları, akuamarin okyanus sularını temsil eder.