Mustela Logo

Mustela Logo

Mustela, kadınlar ve çocuklar için bir Fransız güzellik ürünleri markasıdır. Hassas cilt bakımı için 635 patentli teknolojiye dayalı biyolojik ürünler sunar. Yaklaşık 70 yıl önce kurulan marka artık uluslararası bir şirket haline geldi. Bir ilaç laboratuvarı olan Laboratoires Expanscience’a ait.

Anlam ve tarih

Mustela Logo

Bebekler ve anneleri için bir ürün serisi başlatan üretici, sadece çevre dostu kozmetik tariflerine değil, aynı zamanda imajına da odaklandı. Bunu yapmak için, iddiasız ve aynı zamanda şık bir logo seçtiği görsel sadelik ve iç ifade tekniğini kullandı. Şirketin sadece bir tane var.

Görsel tanımlama işareti iki unsurdan oluşur: metin ve grafik. İlki marka adı, ikincisi ise dışbükey çizgidir. Sözcük, büyük harflere benzeyen düzgün küçük harflerle yazılmıştır. Semboller bağlantılı değildir — birbirlerinden minimum mesafede bulunurlar. Harfler, «l» haricinde modernleştirilmiştir: tam olarak büyük «I» harfine benzer.

En alttaki öğe, kelimenin altını çizmek için küçük bir vuruştur. Çizgi küçüktür ve çok az yer kaplar — ismin orta kısmının hemen altında. Tasarımcılar tarafından tasarlandığı gibi, bu, bakım ürünlerine maruz kaldıktan sonra cildin pürüzsüz yüzeyinin bir parçasıdır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Mustela Amblem

Amblem, «mustela» kelimesiyle başlayan büyütülmüş «m» ile klasik bir küçük harfli yazı tipi kullanır. Sanki büyük harfmiş gibi çerçevelenmiştir. Tüm elementlerin rengi, beyaz bir arka plan üzerinde parlak tayfın mavisidir.