Naturella Logo

Naturella Logo

Naturella, bitkisel maddelerle emprenye edilmiş doğal pamuk liflerine dayalı kadınlar için hijyenik ped serisidir. Marka, yaklaşık 20 yıl önce Meksika’da kuruldu. Şu anda merkezi Ohio, Cincinnati’de bulunan dünyaca ünlü Procter & Gamble Company’ye aittir.

Anlam ve tarih

Naturella Logo

Tasarımcılar, ürün pazara girdiğinde marka ortaya çıkar çıkmaz logoyu sundu. İsme yansıyan doğallık kavramını ve papatya özü ilavesini temel aldılar. Geliştiriciler ayrıca, genellikle kadınsı bir temaya sahip pembe veya kırmızı tonların hakim olduğu bu tür ürünlerin standart fikrinden de uzaklaşmaya çalıştı. Sonuç olarak marka adının çok başarılı olduğu ortaya çıktı ve hattın varlığı sırasında değişmedi.

Markanın ayırt edici simgesi klasik papatyadır. Sadece çiçeklenme döneminin yarısında segment olarak sunulur ve marka adının üzerinde, tam olarak merkezde — «u» ve «r» harflerinin yanında bulunur. Çiçek geleneksel olarak sarı bir merkez ve beyaz oval yapraklarla tasvir edilmiştir. Tabana doğru hafif bir gölgeleri var. «Naturella» kelimesi yatay olarak yerleştirilir, ancak hafifçe çapraz olarak yukarı doğru eğilir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Naturella Amblem

Yazı, italik olmayan bir kaligrafi yazısıyla yapılmıştır. Büyük «n» yerine, bir küçük harf vardır, «t» dalgalı bir çapraz çubuğa sahiptir ve «ll» harflerinin eğri bir şekli vardır. Logonun paleti sarı, beyaz ve yeşilin iki tonda bir kombinasyonundan oluşur: metin için koyu, arka plan için açık.