Nespresso Logo

Nespresso Logo

Nespresso, İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan Nestle Group şirketinin birinci sınıf bir markası ve işletme koludur. Girişimci Eric Favre tarafından kuruldu. 1986’dan beri var. Kahve makineleri ve kapsül kahve üretimi yapmaktadır.

Anlam ve tarih

Nespresso Logo Tarih

İşiyle ilgili her şeye yayılan, enfes tadı ve üstün stili ile lüks bir markadır. Yani, odak noktası sadece kusursuz kahveye değil, aynı zamanda ayrı bir logo ile süslenmiş orijinal ambalaja da odaklanıyor.

Şirket logosu çok basittir ve iki unsurun birleşiminden oluşur — grafik ve sözlü. Kuruluş yılında kabul edildi ve o zamandan beri hiç değişmedi (renk hariç).

Logonun tarzı art deco, sofistike ve zarif ama aynı zamanda modern ve pratiktir. Yazı tipi, Zecraft tasarım ajansı tarafından geliştirilen bir yazarın yazı tipidir. Teknik gücü ve güvenilirliği yansıtır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Nespresso Amblem

«Nespresso» kelimesi katı büyük harfler içerir ve logoya hayat veren tek grafik unsurdur. Dolayısıyla, «N» harfi, bir ayna düzenlemesinde iki özdeş parça şeklinde yapılır. Bir onay işaretine veya uzatılmış ve hafif kavisli bir gövdeye sahip stilize bir «V» ye benziyorlar. Geliştiriciler tarafından tasarlandığı gibi, bu, markanın ürünlerine ve kahvenin kusursuzluğuna dair bir işarettir.

İşaretin renk düzeni monokromdan (klasik siyah beyaz) koyu kahverengiye (bazı varyantlarda kullanılır) değişir. Ayrıca kahverengi palet, kahvenin doğal tonuyla eşleşir. Ürünün yüksek kalitesine tanıklık eder ve tüketici rahatlığı konusundaki endişelerini ifade eder.