Neutrogena Logo

Neutrogena Logo

Neutrogena, çok çeşitli dekoratif ve bakım kozmetiklerini temsil eden bir Amerikan markasıdır. Girişimci Emanuel Stolaroff tarafından 1930 yılında kurulan özel fabrikada Natone’dan geliyor. 1962 yılında, yüksek kapasitelere ulaşılmasının bir sonucu olarak şirketin adı Neutrogena Corporation olarak değiştirildi. 1994 yılında, başarılı şirket, artık bir parçası olduğu Johnson & Johnson endişesi tarafından satın alındı. Dünya genelinde 70 ülkede çok sayıda yan kuruluşu ve temsilciliği bulunmaktadır. Merkezi Los Angeles, California’dadır.

Anlam ve tarih

Neutrogena Logo Tarih

Bu logo görsel sadeliği vurgular, böylece küçük şişeler, tüpler ve flakonlardaki ürünlerin algılanmasına hiçbir şey müdahale etmez. Markanın tüm varlığı boyunca, logonun sadece bir versiyonu vardı ve 1997’de küçük değişiklikler yapıldı.

Münferit ticari markada yalnızca adı yer almaktadır. Başka tanımlayıcı unsur yoktur. «Neutrogena» kelimesi logodaki tüm alanı kaplar ve yakın bir karakter dizilimi ile karakterize edilir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Neutrogena Amblem

Yazıt için dünyada en yaygın olan klasik yazı tipi kullanıldı — Times New Roman. Bu yazı tipinin okunması kolay olduğu için bu, amblemde popülerlik ve marka tanınırlığı getirdi. Logonun rengi monokromdur ve siyah ve beyazın bir kombinasyonunu temsil eder. Mevcut versiyonda koyu gri de mevcuttur.