New York Knicks Logo

New York Knicks Logo
New York Knicks Logosu PNG

New York Knickerbockers, 1946’da ABD’de kurulmuş bir Amerikan profesyonel basketbol takımıdır. Knicks, Doğu Konferansı Atlantik Bölümü üyesi olarak Ulusal Basketbol Birliği’nde (NBA) mücadele etmektedir. Bu franchise, Amerika Basketbol Birliği’nin (BAA) kurucu üyelerinden biriydi. New York’ta bulunuyor.

Takım, bir New York spor yazarı, Boston American’da spor editörü olan Max Kase ve Boston Garden’ın sahibi Walter A. Brown tarafından oluşturuldu. İkisi ve on yedi kişilik bir grup Commodore Oteli’nde toplandı ve gruba basketbolcuların büyük ufuklarını anlattılar. Ancak yerel stadyum yetkilileriyle bir anlaşmaya varamadılar — Ned Irish önlerindeydi. Sahipler, kolej basketbolu organizatöründen ve geniş kaynaklarından, spor yazarının garantilerinden çok daha fazla etkilendi. Kase, başlangıçta New York imtiyazının sahibi olmayı ve işletmeyi planlamış olsa da, franchise’ı bıraktı. Franchise İrlandalılara verildi.

İrlandalı bu şekilde sahibi oldu ve The Madison Square Garden Company’nin katılımıyla kulübe liderlik etti. Başlangıçta başka bir takma ad seçmek istediler; ancak daha sonra, oylarını şapka içinde kullanmak üzere personel üyelerini toplantıya çağırdılar. Oyların sayılmasından sonra, franchise Knickerbockers olarak adlandırıldı.

«Knickerbocker» adı Washington Irving’in A History of New York adlı kitabında kullandığı takma addan geliyor. Bu isim, daha sonra New York olacak yerin ilk Hollandalı yerleşimcilerin torunlarına uygulandı. Bu terim, diz altına sıkıştırılmış ekin pantolonları veya pantaloonlar gibi pantolonlara atıfta bulunur: Yeni Dünya yerleşimcileri imajının ayrılmaz bir parçasıydılar.

Ayrıca 1845’te yerel bir beyzbol organizasyonuna Knickerbocker Nine adı verildi. Bu takma ad tekrar önerildi. Takım daha çok Knicks olarak anılır. James Dolan 1999’da takımın sahibi oldu. Halen The Madison Square Garden Company ile hisse senetlerini paylaşıyor.

Anlam ve Tarihçe

New York Knicks Logo Tarih
New York Knicks Logosunun Hikayesi

New York Knicks logosu, takımın ortaya çıktığı yıl onaylandı ve basketbol odak gereksinimlerini tam olarak karşıladı. Topu ve adını gösterir. Dahası, amblemin tüm tarihi basitten karmaşığa doğru bir evrimdir. Yıllar geçtikçe spor kulübü var oldu; sekiz logo seçeneği vardı.

1946 — 1964

New York Knicks Logo 1946-1964

Kulübün ilk logosu, Yeni Dünya’ya gelen Hollandalı yerleşimcilerden gelen «Knickerbockers» idi. Çoğu, şimdi New York olarak bilinen bölgeye yerleşti. Özellikle, bu yerleşimciler tarafından giyilen pantolon stilini ifade eder. Dizin altına kıvrılan pantolon, «pantolon» veya «pantolon» olarak biliniyordu. Şimdi bu kelime çoğunlukla unutuluyor ve ekibin adı vakaların yüzde yüzünde “Nix” e indirgeniyor.

İlk amblem, 1946/47 sezonundaki ilk resmi basketbol yarışması için tasarlandı. Peder Knickerbocker lakaplı bir oyuncuyu tasvir ediyor. İki eliyle yakalayan topu kapmak için ileri doğru koşar. Ana karakterin siyah eğimli bir şapkası, kırmızı-turuncu bir yeleği, mavi pantolonu ve aynı renkte bir kaşkorse vardır. Bacaklarda büyük tokalı botlar var. Çizgi film versiyonunun yazarı Willard Mullin’dir. O bir karikatürist, bu yüzden çizim stili uygun.

1965 — 1979

New York Knicks Logo 1965-1979

New York Knickerbockers, önümüzdeki otuz yıl boyunca devam edecek ikonik bir logo tanıtacaktı. J. C. Bull reklam ajansından Bud Freeman tarafından tasarlandı. New York Knicks logosu, «KNICKS» kelimesiyle «aydınlatılan» kahverengi bir basketbolu tasvir ediyor. Harfler turuncudur ve alt kısımlarında 3B efekti eklemek için bir gölge vardır. Harflerin de siyah bir çerçevesi var.

1980 — 1983

New York Knicks Logo 1980-1983

Tasarımcı, New York Knicks logosunun bu versiyonunda basketbolun rengini değiştirdi ve çok daha hafif hale getirdi. Ayrıca siyah dikişler ve mavi bir taslak ekledi. Yazı tipi aynı, değiştirilen tek şey bir renk şemasıydı: harfler beyaz ve mavi anahatlarla bordo oldu. “KNICKS” kelimesinin alt kısmının gölgesi genişledi ve daha derine inerek 3D efektini artırdı.

1984 — 1989

New York Knicks Logo 1984-1989

Bu dönemin New York Knickerbockers logosunun başka renkleri vardı, ancak şekil, yazı tipleri, konum ve boyut aynıydı. Renk şeması pastel tonlara sahipti, bu yüzden öğeler agresif görünmüyor. Knicks, basketbolu yine koyu kahverengi dikişlerle kahverengiye çevirerek logoda küçük değişiklikler yaptı. Aşağıda yansıyan ışık, harfler maviye döndü. New York Knicks logosunun basketbol dışındaki tüm detayları mavi bir çerçeveye sahiptir — ana hatları, dikişler gibi koyu kahverengidir.

1990 — 1992

New York Knicks Logo 1990-1992

New York Knickerbockers logosunun bu versiyonunda renkler değiştirildi. Tasarımcılar derinliği düşürdü ve sis efektini artırdı. Basketbol, ​​»KNICKS» kelimesi ile aynı turuncu tondaydı. Tüm temel unsurların mavi bir çerçevesi vardır. Harflerin 3B gölgeleri mavimsi griydi.

1993 — 1995

New York Knicks Logo 1993-1995

1992’de Knicks logosunu güncelledi. Michael Doret bir üçgen kullanmayı önerdi. Tom O’Grady başka öğeler tasarladı. Mavimsi gri geometrik şeklin karşısında hafifçe geriye eğik bir «KNICKS» kelimesi belirdi, bu da 3B etkisini artırdı. Harfler üçgeni aşıyor ve alt kısımda koyulaşıyor. Anahat ve basketbol dikişleri açık mavidir. Ana renk turuncudur.

1996 — 2011

New York Knicks Logo 1996-2011

Logonun 1996 versiyonunun renklerinde çok küçük değişiklikler var. «NEW YORK» kelimesi takım takma adının üstünde — «K» ve «S» harflerinin arasında. Üzerindeki yazı tipleri, üçgen, basketbol ve dikişler, tıpkı öğelerin ana hatları gibi aynıdır.

2012 — günümüz

New York Knicks Logo 2012-şimdi

Mevcut sürüm, ilk sürümden temelde farklıdır: sadece bir basketbol ile bağlanırlar. Evrim sürecinde, amblem, önceki logonun yeniden yapımı olmasına rağmen, başlangıçta olduğundan daha karmaşık ayrıntılar aldı. Tasarımcılar siyah gölgeleri ondan çıkardı (grimsi grinin yerini aldı) ve tuğla renginin yoğunluğunu azalttı. Geri kalan her şey değişmeden kaldı.

Knicks’in pek çok hayranı, kulüp tarafından tarihin çoğu için kullanılan mavi renk şemasına dönüşten çok memnun kaldı. Turuncu, mavi ve beyaz, New York şehrinin resmi renkleridir. Ancak mavi renk çok yaygındır. Tarafsız görünüyor ve her tür spor dalında her takıma uyuyor. Mevcut Knicks logosunun turuncu rengi oldukça nadirdir ve büyük şehirden gelen takıma uyan parlaklık ve güvene vurgu yapılır. Bu durumda, mavi kenarlık olarak güzel görünür ve beyaz yazı tipi dikkatleri takımın adına çeker.

New York Knicks logosu, ikinci sınıf bir deterjanın etiketini biraz andırıyor ve bir süper kahramanın göğsüne uygun olacak. Tabii ki, bu çok da kötü değil, ama bu kadar düzeydeki ve zengin tarihin teşebbüsü için bir şekilde ciddiyetsiz.

Amblem

New York Knicks Amblem

Takımın görsel tanımlama işareti birkaç aşamadan geçti. Yarım yüzyıldan fazla bir süredir, en önemli değişiklikler 1965. ve 1993. yıllarda meydana geldi. Belirtilen dönemlerin ilkinde, topun ve ismin 3D formatta birleştirildiği basitleştirilmiş bir tasarıma geçiş yaşandı. Sonraki tüm seçeneklerin prototipi haline gelen seçenek, J.C. reklam stüdyosundan Bud Freeman tarafından önerildi. Boğa. 1993 versiyonunun geliştiricisi Michael Doret’dir. Amblemde, üç boyutlu bir isim ve bir basketbolun arka planına karşı bir üçgen kullandı.

Yazı Tipi ve Renkler

New York Knicks Logo

Kulaklığın ana özelliği ses seviyesidir. 3 boyutlu bir efekt elde etmek için sanatçılar gölge tekniğini kullandılar. Dahası, harflerin stili, iyi bilinen ticari yazı tiplerinin hiçbirine benzemez. Bu logo için özel olarak oluşturulduğu için bireyseldir. Kolon şeklindeki işaretler görsel olarak eğiktir ve merkeze doğru daralır.

Takımın renk şeması, New York şehrinin resmi paletini yansıtıyor. Beyaz, mavi PMS 293 ve turuncu PMS 165’den oluşur. Bazı dönemlerde gümüş ve siyah da listeye dahil edildi.