Nioxin Logo

Nioxin Logo

Nioxin, saç ve saç derisi bakım ürünleri satan bir markadır. Saç dökülmesi ve ince saçlar için kozmetikler geliştirir, üretir ve pazarlar. Markanın yaratıcısı ve bu kozmetik serisinin temelini oluşturan benzersiz madde Eva Graham. 1987 yılında kendi garajında ​​işini açtı. Şimdi Procter & Gamble Corporation’ın bir parçası haline gelen büyük bir şirkettir.

Anlam ve tarih

Nioxin Logo

Tımar serisi, ismini ilacın adını aldığından, amblemin temelini oluşturan ismiydi. Sadece bir kelime içerir — «Nioxin», satırın ortaya çıkışından bu yana hiç değişmemiş.

Logo marka adını içerir. Aynı büyüklükte büyük harflerle yapılır, böylece müşterilerin hemen dikkatini çeker, okunması kolay ve hızlı bir şekilde hatırlanır. Tüm işaretler, keskin köşelerle geometrik olarak kesindir. Yalnızca «O» harfinin düz çizgileri vardır ve diğer sembollerin düz konturları vardır. «Nioxin» kelimesi tüm alanı kaplar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Nioxin Amblem

Amblemin üzerindeki yazı büyük harflerle yazılmıştır. Yazı tipi klasiktir, belirgin serifler ve merkezi unsurların kalınlaşması vardır: «N» her iki bacağa da ince, «X» sol ayağa sahiptir. Renk şeması siyah ve beyazdır: açık renkli arka planda koyu harfler. Açık gümüş ve koyu gri paletlerde de seçenekler mevcuttur.