Nivea Logo

Nivea Logo

Nivea, bir Alman şirketidir ve aynı adı taşıyan bir kozmetik ürün grubudur. Ayrıca, işletme 1882’de başlatıldı ve 1911’de bir cilt kremi çıktı. Markanın kurucusu Paul Carl Beiersdorf’tur. Bugün marka, merkezi Hamburg’da (Almanya) bulunan Beiersdorf Global AG’ye aittir.

Anlam ve tarih

Nivea Logo Tarih

Şirket, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çok konuşan amblemi düşünmeye başladı, bu nedenle 1949’da güncellenmiş bir marka adına sahip oldu. Ticari marka, varlığı boyunca logoyu üç kez tamamlamıştır. Sonuç olarak, tüm sürümlerin hala alakalı olduğu ortaya çıktı (biri hariç).

1949 — günümüz

Nivea Logo 1949-şimdi

Bu dönemde, amblemin tasarımının «Nivea» kelimesinin aynı türden yazılışına dayanan dört çeşidi vardı. Sadece renkleri farklıdır: geniş ve dar formatta beyaz üzerine siyah, beyaz üzerine mavi, mavi üzerine beyaz.

2004 — 2011

Nivea Logo 2004-2011

2004 yılında yönetim efsanevi krem ​​kavanozun şekli ile oynamaya karar verdi. Bunu yapmak için, tasarımcılar tanıdık bir tasarım kullandılar ve sanki metal bir kabın yansımasıymış gibi üstüne ve altına ince bir gümüşi çizgi eklediler. Sonuç bir 3B efekttir.

2011 — günümüz

Nivea Logo 2011-şimdi

Bu versiyonda krema kavanozu üstte sunulmaktadır. Bu nedenle, logonun marka adıyla birlikte düz mavi bir kutusu vardır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Nivea Amblem

Logonun tüm versiyonları «Nivea» kelimesini kullanır. İçlerinde grafik öğeler yok. Bazılarının iyi tanımlanmış bir arka planı vardır: daire şeklinde, dar veya geniş dikdörtgen şeklinde.

Logo, «N», «V» ve «A» harflerinde sivri uçlu, Eagle Bold ticari türünü anımsatan bir yazı tipinde yazılmıştır. Renk şeması sabittir: koyu mavi ve beyaz.

Nivea Logo