Nu Skin Logo

Nu Skin Logo

Nu Skin, kişisel bakım ürünleri üreten ve satan bir markadır ve Amerikan şirketi Nu Skin Enterprises’a aittir. Temel faaliyet şekli ağ pazarlamadır. Markanın kurucuları Nedra ve Blake Roney, Steve Lund, Sandie Tillotson’dur. 1984 yılında, merkez ofisin bulunduğu Utah, Provo’da yarattılar. Ürünler 54 pazarı kapsayan tüm dünyada satılmaktadır.

Anlam ve tarih

Nu Skin Logo

Ticari marka logosu iki bölümden oluşur: metin ve grafik. Markanın piyasaya sürüldüğü yıl onaylandı ve bugün hala geçerli.

Marka isminde düz çizgilerle kaplı bir daire kullanılmıştır. Ortaya çıkan görüntü farklı şekillerde yorumlanabilir: bir çeşme veya aynalı bir kapı olabilir. Dahası, görüntüde tek bir düz çizgi yoktur — tümü yarım daire şeklindedir ve aerodinamiktir.

Sözlü kısım iki satırdan oluşur. Üstteki büyük harflerle yazılan marka adıdır. Aşağıdakı FARKIN sloganıdır. DEMONSTRATED. «, Küçük büyük harflerle yürütülür.

Logo yazı tipi ve renkleri

Nu Skin Amblem

Ana şirket, duruma bağlı olarak logo için üç tür yazı tipi seçmiştir: Verlag — kurumsal sürüm için, Proxima Nova — web sürümü için, Freeland — görsel vurgu için. Orijinal palet mavi (daire ve tek kelime), açık gri (yazı), beyaz (çeşme) içerir.