Nutrilite Logo

 

Nutrilite Logo

Nutrilite, 1934’te Carl F.Rehnborg’un öncülüğünü yaptığı bir beslenme, mineral ve vitamin takviyeleri serisidir. İlk başta California Vitamin olarak adlandırıldı ve sadece 1939’da bugünkü adını aldı. 1945’te, temelde ürünlerin çok seviyeli ağ dağıtımı markası oluşturuldu. Şimdi Access Business Group (Amway şirketi) biyoaktif katkı maddeleri ve multivitamin üretimi ile uğraşmaktadır.

Anlam ve tarih

Nutrilite Logo

Amblemin ilham kaynağı doğanın kendisiydi. Tasarımcılar, motiflerinden yola çıkarak markanın temasına uygun uyumlu bir görsel imaj yarattı. Doğal kaynakların vitamin elde etmenin temeli olduğunu vurgular.

Fikri görselleştirmek için Nutrilite markası iki üçgen parçaya bölünmüş yeşil bir kare seçti. Üstelik farklı bir renkleri var: biri neon yeşili, diğeri koyu ladin. Merkezde çapraz olarak beş yapraklı küçük bir dal bulunur. Grafiğin altında büyük harflerle geniş bir döküm ile marka adı yer almaktadır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Nutrilite Amblem

Logo, orta kalınlıkta bir serif yazı tipi kullanır. Basılı karakterler büyük harflidir. «L» ve «E» aynı alt öğelere sahiptir — ters çevrilmiş parantez şeklinde. «R» harfinin kapalı olmayan bir bağlantısı vardır. Amblemin renk şeması beyaz ve yeşilin iki tonundan — açık yeşil, ladin.