NYX Logo

NYX Logo

NYX, birinci sınıf bir kozmetik markasıdır. Vegan olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli makyaj ürünleri sunuyor. Marka, 1999 yılında girişimci Toni Ko tarafından kuruldu ve şu anda L’Oréal holdinginin bir parçası. Şirketin merkezi Los Angeles, California’dadır.

Anlam ve tarih

NYX Logo Tarih

Bu şirketin logosu, adı gibi, Nyx’in eski Yunan tanrıçasının imajından esinlenmiştir. Adı zıt bir arka planda gösteriliyor. Üstelik kozmetik serisinin başlangıcından bu yana amblem değişmedi. Ana stili etkilemeyen sadece küçük değişiklikler yapıldı.

Logoda büyük harflerle yazılmış «NYX» kelimesi bulunmaktadır. İlk versiyonda bekardı. Modern versiyon, müşteriler için bir sevgi işareti olarak ve tüm ürünlerin sevgiyle yapıldığını kanıtlamak için minyatür bir kalp ile desteklenmiştir. Yeni öğe, stilize edilmiş «Y» harfinin ayağının altında bulunur. Aşağıda sunulan ürünlerin seviyesinin bir göstergesi bulunmaktadır — «Profesyonel Makyaj», ana vurgunun marka adına düşmesi için sessiz gri renkte yapılmıştır.

Logo yazı tipi ve renkleri

NYX Amblem

Logo için kullanılan yazı tipi bileşiktir, dolayısıyla yazı tipi ile ilgili kesin bir cevap yoktur. Her sembol kendi tarzında benzersizdir. Örneğin, Ecliptic’in -BRK- ve Compur, «N» ye en yakın olanlardır. «YX» harfleri neredeyse tam olarak Gezegensel Orbiter ve ParaCaps gibidir. Logonun renk şeması tek renkli olup karanlık bir geceye ve açık yıldızlara karşılık gelir. Siyah ve beyazın birleşimidir.