Palette Logo

Palette Logo

Palette, yaklaşık yarım yüzyıl önce Hans Schwarzkopf GmbH tarafından piyasaya sürülen bir saç boyası ve ilgili aksesuar serisidir. 1995 yılında kurucu şirketle birlikte Henkel Corporation’ın altına girdi.

Anlam ve tarih

Palette Logo

Palet amblemi, krem ​​boyanın piyasaya sürülmesiyle ambalajının üzerinde olduğu gibi hemen ortaya çıktı. Hattın tüm varlığı boyunca, büyük değişikliklere uğramamış ve başlangıçtaki ile tamamen aynı görünüyor. Tek bir seçeneği var — beyaz zemin üzerine koyu harfler.

Logo, grafik ve metin karakterlerinin birleşiminden oluşur. İsim üst kısımdadır ve eşleştirilmiş harflerin orijinal yazılışına sahiptir — «e» ve «t». Birincisinde, merkezi vuruş çapraz olarak yerleştirilir ve ikincisinde normalden daha yükseğe çıkarılır. Altta birkaç renkli boya darbesinden oluşan bir üçgen var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Palette Amblem

Amblemdeki satırın adı Sans Serif grubundan bir yazı tipiyle yazılmıştır — pürüzsüz, doğranmış (sans serif). Ayrıca, basılı ve el yazısı işaretlerin bir karışımı kullanıldı. Birkaç aksanlı harf vardır: serbest el «e», altında yarım daire biçimli «P» ve yüksek çubuklu «t». Logo paleti siyah, beyaz, mor, kırmızı ve sarı renkleri içerir.