Payot Logo

Payot Logo

Payot, yüz ve vücut bakımı için doğal kozmetikler konusunda uzmanlaşmış bir Fransız markasıdır. Ayrıca güneşten korunma ürünleri de sunuyor. Ticari marka, daha önce doktor olarak çalışan Odesa Nadia Peyo’dan bir göçmen tarafından 1920 yılında kuruldu. Artık ürünleri her yere gönderildiği için logosu tüm dünyada biliniyor.

Anlam ve tarih

Payot Logo

Payot logosunun farklı durumlara uyacak iki ana versiyonu vardır. Ancak bunlar çoğunlukla minimum ayrıntıya sahip basit sembollerdir. Bu markanın kozmetik ürünlerini kullananların kalıcı sevgisini uyandırmak için içlerindeki temel vurgu markanın kendisine veriliyor. Tanıma, iki unsurun yetkin bir kombinasyonu ile sağlanır.

Seçeneklerden biri, siyah renk ve ticari markanın yerinin belirlenmesi ile ayırt edilir. En üst satırda, en alt satırda büyük ve uzatılmış bir «Payot» kelimesi var — küçük ve sıkıştırılmış bir «Paris». Dahası, marka ismindeki «A» harfinin ilginç bir özelliği vardır: sağ köşegen şeridi normalden daha uzundur ve işaretin sınırlarını aşar. Ayrıca diğer ikisinden çok daha geniştir. Diğer semboller benzer bir karşıtlığa sahiptir: «P» «Y» «T». İkinci versiyon farklı bir tasarıma sahiptir — bazı harflerin şekli ve alt çizgi vurgulanır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Payot Amblem

Amblemdeki yazıtlarda şık yazı tipi Sans Serif kullanılmıştır. Doğranmış, sans serif, büyük harf. Diğer bir seçenek ise «P» ve «A» serifleridir. Tamamen minyatürler ve genel arka plana karşı hiç göze çarpmıyorlar.