Pokemon Logo

Pokemon Logo
Pokemon Logosu PNG

Pokemon, animasyon dizileri, filmler, kitaplar, tahta ve bilgisayar oyunları içeren bir dizi medya ürünüdür. Akıllı yaratıkların — Pokemon’un — yaşadığı kurgusal bir evrenle ilişkilidir. Savaşçılara katılmak için eğitmenler tarafından yakalanıyorlar. İlk olarak, Pokemon markası altında, Studio Game Freak’ten iki video oyunu piyasaya sürüldü ve daha sonra her şey ortaya çıktı.

Anlam ve Tarihçe

Pokemon Logo Tarih
Pokemon Logosunun Hikayesi

Medya franchise’ının tanınabilir sarı-mavi logosu vardır. Diğer birçok dile çevrilmiş olmasına rağmen, hayranların çoğu İngilizce sürümünü biliyor. Tüm seçenekler birbirine benzer. Sadece Japon logosu genel seriden çıkarılır: hem form hem de renk bakımından farklılık gösterir. Ticari marka ve ticari marka hakları Nintendo’ya aittir.

Proje 1995 yılında başlatıldı, ancak Pokemon nispeten kısa bir sürede ünlü olmayı başardı. Tüm bunlar öncelikle çocuklara yönelik kurgusal dünyanın orijinal sunumu sayesinde. Hedef kitlenin yaşı göz önüne alındığında, görsel tanımlamanın bazı unsurları vardı. Gerçekten de, genç nesil parlak renklere ve olağandışı görsel görüntülere dikkat ediyor, bu da logonun belirgin bir şekilde öne çıkması gerektiği anlamına geliyor.

Amblem

Pokemon Amblem

Medya franchise ana amblemi yazıt «Pokemon» dir. 1998 yılında kabul edildi ve ürünlerin ana ayırt edici işareti haline geldi. Antrenörlerin Pokémon’larını özel pok toplarında giymelerini ima eden Pocket Monster markasının adını kodladı.

Ancak daha az önemli olmayan, çok sayıda karakteri tasvir eden ikincil karakterler. Bu, en ünlüleri — Pikachu dahil olmak üzere eski ve yeni kurgusal yaratıkları (toplamda yaklaşık 802 tür) içerir. Ayrıca, ana karakterler sıklıkla bulunur: anime, film ve oyunlardan kahramanlar ve kötü adamlar.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Pokemon

Logo yazı tipi standart değildir — sipariş için geliştirilmiştir. Daha sonra orijinaliyle benzetilerek yaratılan Pokemon Hollow ve Pokemon Solid’in fan yapımı versiyonları geldi. Marka adı mavi sembollerle sarı sembollerle yazılmıştır. Bu durumda, kelime bir gökkuşağı gibi bükülür.

Çocuk tarzı farklı boyutlarda harflerle vurgulanır. Tüm ünsüzler büyük harf ve ünlüler küçük harftir. Dahası, kısmen “P”, “K”, “M” ve “N” ile çakışan “o” ve “e” ön plana çıkıyor. Ve çizginin üzerine asılırlar, bu da bir atlama metninin etkisini yaratır. Oyun yazı tipi eşit olmayan uzunluk ve çizgi genişliği ile karakterizedir. Harf içi boşluklar küçüktür. “P” ve “e” de yarım daire şeklindedirler, “o” da tamamen yokturler — yerine mavi orak şeklindeki çizgiler gelir.

Ana renklere ek olarak tonlarını kullandı. Bu sayede yazıt üç boyutlu görünüyor. Dahası, tasarımcılar kasıtlı olarak harfleri geniş çerçevelerle çevreler ve 3D efektini geliştirmek için bazı yerlerde degrade geçişi yaparlar.