Queen Logo

Queen Logo
Queen Logosu PNG

Queen, İngiltere’den ünlü bir rock grubudur. 1970 yılında vokalist klavyeci Farrokh Bulsara (Freddie Mercury takma adı altında), davulcu Roger Meddows Taylor ve gitarist Brian Harold May bir müzik grubuyla birleştiğinde ortaya çıktı. İlk başta sert bir yöne yapıştılar, ama sonra pop rock yapmaya başladılar.

Anlam ve Tarihçe

Queen Logo Tarih
Queen Logosunun Hikayesi

Queen ismi Freddie Mercury tarafından icat edildi. Logoyu çizdi, çünkü 1969’da sanat yüksekokulundan mezun oldu ve resim konusunda bilgili. Şimdi yarattığı amblem, grubun Brian May’ın saç stiliyle aynı efsanevi sembolü.

1968 — 1970

Queen Logo 1968-1970

«Queen» grubu haline gelmeden önce müzik grubuna Gülümseme adı verildi. Markası seçilen isimle eşleşiyor. Disk kapakları parlak kırmızı dudaklı gülümseyen bir ağız ve iki sıra kristal beyaz diş ile süslenmiştir.

1973 — 1975

Queen Logo 1973-1975

Freddie Mercury ilk Queen logosunu 1972’de tasarladı, ancak dağıtım anlaşmalarının yapılmasından sadece bir yıl sonra tanıttı. Orijinal çizim, promosyon malzemeleri, müzik albümleri ve büyük bir davul tasarlamak için kullanıldı.

Yazarın fikrine göre, amblem grup üyelerinin her birinin burç işaretlerini içeriyor: Freddie Mercury (Başak) için iki periler, Brian Harold May (Yengeç) için yengeç ve Roger Meddows Taylor ve John Richard Deacon (Aslan) için iki aslan. Üstlerinde geniş aralıklı kanatları ve ateşli bir alevi olan büyük bir anka kuşu asılıdır.

Merkezde stilize bir harf olan “Q” — “ Queen” kelimesinin bir ipucu var. Dairenin içinde monarşik gücün sembolü ve muhteşem bir taç ve rock grubunun kurumsal tarzının bir yansıması var. Logonun Büyük Britanya Kraliyet Arması’na uzaktan benzemesi dikkat çekicidir. En çok benzerlik, hanedan aslanların görüntülerinde görülebilir.

1975 — günümüz

Queen Logo 1975-....

1975 yılında, grup geliştirilmiş bir logo tanıttı. Freddie Mercury görüntüyü detaylandırarak çizgileri daha keskin ve daha doğru hale getirdi. Ancak ana kompozisyon değişmedi: her müzisyenin zodyak işaretleri, daha önce olduğu gibi, “Q” yu çevreliyor.

Amblem

Queen Amblem

Sofistike çok bileşenli Kraliçe rozeti, klasik hanedanlık armaları kanonlarına göre oluşturulmuştur. Bu, temel unsurlarla belirtilir:

• arka ayakları üzerinde duran aslanlar
• ortasında büyük bir taç bulunan «Q» harfi şeklinde şerit
• kanatlarını genişçe açan efsanevi bir anka kuşu.

Çizim oldukça ayrıntılı — sanatçı, bunun için sadece siyah kullanmasına rağmen ana detayları tasvir etti.

Yazı Tipi ve Renkler

Queen Logo

Resmin altında “Kraliçe” kitabesi var. İsim için, Richard Gray grubunun tasarımcısı ve fotoğrafçısı tarafından icat edilen bireysel bir yazı tipi kullanıldı. Roma tarzında ince uzun vuruşlarla karakterizedir. “Q” dışındaki tüm harflerin serifleri vardır. Dahası, «E» de çapraz olarak bulunurlar.