Quizlet Logo

Quizlet Logo

Quizlet, çeşitli konularda bilgi edinmek için birçok araç içeren bir uygulamaya sahip çevrimiçi bir öğrenim hizmetidir. Geliştirme zamanı 2005, resmi lansman tarihi 2007’dir. Programın yaratıcısı Andrew Sutherland’dır. Merkez, Kaliforniya, San Francisco şehrinde bulunmaktadır. Bu web hizmeti şu anda en iyi 50 ABD sitesinde yer almaktadır.

Anlam ve tarih

Quizlet Logo Tarih

Yardımcı programın ana görevi, didaktik materyal sağlamak, oyun ve test formlarında öğrenmenin yanı sıra edinilen bilginin kontrolünü sağlamaktır. Kullanıcıların ana grubu lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve üniversite öğrencileridir. Genel olarak, aktif ziyaretçi sayısı 50 milyonu aştı. SimilarWeb uzmanlarının onu 2016’da en hızlı büyüyen eğitim kaynağı olarak kabul etmeleri sebepsiz değildir.

Şu anda, özlü logosu dünya çapında 130 ülkedeki kullanıcılara tanıdık geliyor. Japonca, Endonezyaca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve daha pek çok dilde mevcuttur. Malzemeye hakim olmak birkaç modda gerçekleşir: Flash Kartlar, Yazım Denetimi, Yerçekimi, Eşleştirme, Yazma ve Canlı. Kart setlerinin sayısı şimdiden 300’ü aştı. Kaynağın kısa ömrü için, iki minimalist amblemi vardı — ilk ve mevcut olan.

2007 — 2016

Site, yalnızca metinden oluşan basit bir logo altında çalışmaya başladı. İki sıra halinde iki yazıt vardı. Üst satır, eğitim kaynağının adı, alt kısmı — alan adı tarafından işgal edildi. Sonuç, tam teşekküllü bir e-posta adresidir.

İlk kelime, klasik basılı metinde bulunanlar gibi, orantılı olarak doğru seriflere sahip bir türde yazılmıştır. Aynı uzunluktadırlar ve aşağı doğru açılıdırlar. «T» nin serif olmamasına rağmen, üstte çapraz bir eğim ile değiştirildi. İlk karakter olan büyük «Q» çok ilginç bir şekilde tasvir edildi. Çok sayıda «2» şeklindeydi. Aşağıda önünde bir nokta olan «.com» kelimesi vardı.

2016 — günümüz

Yeniden tasarımdan sonra logo, tamamen farklı bir stile sahip olan tek bir «Quizlet» harfini korudu. Geliştiriciler ilk harfi değiştirdiler, bu yüzden artık geleneksel görünüyor ve artık iki gibi görünmüyor. Ancak aynı zamanda «Q» büyük harf olarak kaldı ve diğer tüm karakterler — kabul edilen dilbilgisi kurallarına göre küçük harfli.

Başka bir değişiklik ikinci satırı etkiledi — mevcut sürümde yok. Sembollerin geri kalanı da önemli ölçüde dönüştürüldü. «T» nin alt kancası yok, «l» dikey bir dikdörtgen, orta çubuk «e» yatay hale geldi ve pürüzsüz «u» ters bir kavis gibi görünüyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Her iki resmi logo da yalnızca metin içerir: içlerinde grafik öğeler kullanılmaz. Bu, uygulamanın ve web sitesinin içeriğini vurgulamak içindir. Amblemin evrimi karmaşıktan basite taşındı, bu nedenle artık içinde serifler veya açıklayıcı ayrıntılar yok.

Bu bir metin logosudur, bu nedenle yazma stili önemli bir rol oynar. İlk sürüm için, tasarımcılar orantılı seriflere sahip normal bir yazı tipi seçtiler. Ancak geliştiriciler onu o kadar değiştirdiler ki, ortada çapraz bir çizgi olan «e» ve «2» sayısını anımsatan «Q» bireysel özellikler aldı. İkinci amblem, Bill Corporate Narrow Extra Bold kategorisinden bir grotesk kullanır.

Renk paleti de iki kez değişti. İlk durumda, koyu mavi bir # 044d9c tonu alındı ​​ve ikincisinde koyu mor Mor-mavi # 4056b3 alındı.