Ralph Lauren Logo

Ralph Lauren Logo
Ralph Lauren Logosu PNG

Ralph Lauren, 1967’de kurulmuş ünlü bir Amerikan şirketidir. Daha önce sadece erkek bağlarında uzmanlaşmıştır. Şimdi giysi, ayakkabı, parfüm, çeşitli aksesuarlar, mobilya ve ev eşyaları da dahil olmak üzere çok çeşitli mallar üretiyor.

Anlam ve Tarihçe

Ralph Lauren Sembol
Ralph Lauren Logosunun Hikayesi

Polo Pony olarak bilinen logo, moda dünyasının en tanınan logolarından biri haline geldi. Tişörtleri, kokteyl bardaklarını ve Hollywood kıyafetlerini süslüyor. Ancak 1971’de Ralph Lauren film yıldızlarını memnun etmek istemedi. Şirketin sahibi, logoyu bir yardım etkinliğinin reklamında kullanmak için oluşturdu. Sahibi, kravat desenlerinin desenlerine bakarken resmi yanlışlıkla seçti. Bunlardan birini görünce hemen fark etti: Bu mükemmel bir marka olacaktı.

Biraz sonra, Haziran ayında Lauren’in sahibi, kadın gömleklerinin manşetleri üzerindeki logoyu işlemeye karar verdi. Seçkin moda tasarımcısı onu mücevherle birlikte zarif bir dekorasyon olarak algıladı. Boyutlarla yapılan uzun deneylerden sonra amblemin son versiyonunu yaratmayı başardı. Daha sonra çizimi, amiral gemisi markası Polo Ralph Lauren’in pamuklu tişörtleri de dahil olmak üzere başka şeylere aktardı.

Amblem

Ralph Lauren Amblem

Ticari marka resmi olarak 1974’te çıktı: New Yorklular ilk kez gazetelerde gördüler. O zamandan beri, çok fazla değişmedi, çünkü şirketin sahibi görüntüyü sembolik olarak kabul etti. Ona göre, polo oyuncusu Amerikan tarzı, spor ruhu, yüksek kalite, sofistike lüks ve laconic zarafeti temsil ediyor.

Binici koşu atı üzerinde oturur ve sağ elinde bir kulüp tutar. Bu, markanın temel ilkeleri olan dinamiklerin ve gücün bir yansımasıdır. Siyah ve beyaz renkler klasik sadeliği vurgular. Bununla birlikte, kıyafetlerde, logonun rengi sıklıkla değişir: üretici, tek renkli deseni ihlal etmeden ana arka plana uyarlar.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Ralph Lauren

Bazı durumlarda, grafik görüntü yazıtlarla desteklenir. Örneğin, «Ralph» (solda) ve «Lauren» (sağda) kelimeleri. Bu durumda, uzun dikdörtgen serifler ve düzensiz kalınlıktaki konturlarla özel bir yazı tipinde yapılır. İlk “R” ve “L” diğerlerinden çok daha büyük olmasına rağmen, tüm harfler büyük harflidir. Harf aralığı o kadar dar ki karakterler birleşiyor.

«Polo Ralph Lauren» ibareli logo da yaygın olarak bilinmektedir. 1993 yılında Polo spor serisi ile birlikte tanıtıldı. Geliştiriciler klasiklere odaklanmak istediler, bu yüzden yazıtın tarzı Roma’ya yakın. Şirket, yazı tipini değiştirmedi ve özel tipografisini tercih etti.