Redken Logo

Redken Logo

Redken, saç ve saç derisi bakım ürünleri sunan bir Amerikan markasıdır. 1960 yılında iki girişimci, Jheri Redding ve Paula Kent tarafından kuruldu. Kurucular markaya isimlerini verdiler: Red + Ken. Şimdi L’Oréal Group’un bir parçası olarak, profesyonel güzellik salonları için devrim niteliğinde gelişmelerle uğraşıyor. Şirketin birkaç patentli kozmetik teknolojisi var.

Anlam ve tarih

Redken Logo

Bu ticari markanın tarihinde, bugün geçerli olan bir ana logo vardı. Ana marka bilgilerini içeren pratik bir bilgi ve reklam seçeneğidir.

Şirketin kurumsal kimliği, tek bir gereksiz ayrıntı bulunmayan özlü bir işaretten oluşur. Logo, markanın adını ve merkez ofisinin konumu olan «5th Avenue» yi içerir. Ayrıca, caddenin bulunduğu kasaba da gösterilir — «NYC» (New York City’nin kısaltılmış versiyonu). Metin iki satıra yerleştirilir. En üstte geniş çizgili marka adı var. «Redken» kelimesi «R» ve «E» harfleri sıkıca birbirine bağlanmıştır ve «K» ve «E» sadece alt tarafa dokunur. Altta ikinci bir yazıt var — ince çizgiler ve büyük bir semboller arası bozulma.

Logo yazı tipi ve renkleri

Redken Amblem

Amblem, iki tür yazı tipi kullanır: ilki — serif ve geniş harflerle, ikincisi — dar karakterlerden oluşan doğranmış. Logonun rengi monokromdur: siyah ve beyazın birleşimi.