Repsol Logo

Repsol Logo
Repsol Logosu PNG

Repsol, İspanya ve Latin Amerika’daki en büyük petrol ve gaz kralı. 1986 yılından beri piyasada. Daha sonra Empresa Nacional del Petroleo’yu oluşturan üç petrol rafinerisi temelinde kuruldu. Modern şirketin temelini oluşturan bu şirketti.

Anlam ve Tarihçe

Repsol Logo Tarih
Repsol Logosunun Hikayesi

İlk amblem, yeni bir endüstriyel yapının oluşmasından hemen sonra ortaya çıktı. Genel olarak, şirketin önceki versiyonların tasarımının evrimi sonucu elde edilen üç logosu vardır.

1951 — 1987

Repsol Logo 1951-1987

1987 — 1997

Repsol Logo 1987-1997

İlk versiyon uzun ve düz bir ufuktur. Deniz çizgisini, gökyüzünü ve yükselen / batan güneşin yanı sıra sudaki ayna yansımasını temsil eder. Bu klasik gün batımı ve su renkleri ile basit bir bireysel işarettir — kırmızı, turuncu ve lacivert. Ufuk çizgisinin üzerinde, büyük harflerle eğik harflerle yapılan “Repsol” yazıtları bulunur.

1997 — 2012

Repsol Logo 1997-2012

1996 yılında, şirket bir sonraki logoyu geliştirmeye başladı ve bir yıl sonra zaten resmen kabul edildi. 15 yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürdü ve selefi ile aynı unsurlardan oluşuyordu. Tasarımcılar ufuk çizgisini korudu, ancak sadece kısalttı ve rengi beyaza dönüştürdü. Ayrıca düzensizlikleri de ortadan kaldırarak görüntüyü daha simetrik hale getirdiler. İşletmenin adı güneşin üstüne yerleştirilmiştir. Ayrıca, yağı simgeleyen bir kare şeklinde mavi-siyah bir arka plan eklendi.

2012 — günümüz

Repsol Logo 2012-....

Bu dönemde, marka sembolizminin modernleşmesini, onu modernleştirmemizi, daha çekici ve anlaşılır hale getirmemizi sağlayan büyük bir modernizasyonu gerçekleşti. Bunun nedeni petrol arıtma ve gaz endüstrisindeki artan rekabetti.

Yönetim, öncelikle alaka düzeyine göre yönlendirilen yeni bir grafik unsurlar dizisi sipariş etti. Sonuç olarak, karanlık kare logodan çıkarıldı ve yazıt, ilk amblemde olduğu gibi rengi döndürerek sağ tarafa taşındı.

Hemisferlerin büyüklüğü arttı, orantılılık sağlandı ve sağa hafifçe eğildi. Üst kısımda, güneşi ifade eden küçük bir vurgu yaptı. Ortadaki çizgi, kenar boyunca açık gri bir renk tonu ile gümüş boyandı. Sonuç olarak, soğuk bir parıltıya sahip metal bir parça gibi görünmeye başladı.

Amblem

Daha önce de belirtildiği gibi, şirket sembolleri deniz, güneş ve sudaki yansımasını temsil eder. Zamanla değişti, mükemmel özellikler aldılar — kesin, şık, şirketin faaliyetleri ile tutarlı.Repsol Logo 1951-1987

 

Şirket logosu renkleri: kırmızı, turuncu, lacivert ve beyaz. Her birinin kendi yorumu vardır ve belirli nitelikleri sembolize eder. Kırmızı dinamik ve kıvılcım, portakal enerji ve ısı, mavi dayanışma ve sorumluluk, beyaz şeffaf yönetişim ve temiz enerjidir.

Ovalin sağa doğru eğimi, petrol ve gaz magnatinin gelişme ve kararlı bir şekilde ilerleme arzusunu iletir. Bireysel yazı yazı tipi. Eşit olarak uzatılmış uçları olan hafif düz bir «S» harfi ile karakterizedir.