Rimmel Logo

Rimmel Logo

Rimmel, 1834’ten beri var olan çok köklü bir parfümeri ve kozmetik şirketidir. Eugène Rimmel tarafından Londra’da Regent Caddesi’nde bir parfüm dükkanı olarak kuruldu ve yaratıcısının adını aldı. Şimdi çok çeşitli güzellik ürünleri ile ilgilenen büyük bir marka. Coty, Inc.’e aittir. ve tüm dünyada 30’lu yıllarda icat ettiği en iyi maskara üreticisi olarak bilinir.

Anlam ve tarih

Rimmel Logo Tarih

Marka ve logo aynı anda ortaya çıktı. O zamandan bu yana çok zaman geçti, ancak ilk marka adı bugün hala kullanılıyor. Bu minimalist ama zarif tasarımından kaynaklanmaktadır.

Görsel kimlik rozeti, imparatorluk tacını tasvir eder. Büyük «R» harfinin üzerinde yer alır. İnce çizgiler ve kırmızı renk, güzellik ürünlerinin birinci sınıf düzeyini vurgulayarak ihtişam verir. «Rimmel» kelimesinin kendisi, katı tarzı ve harflerin serbestçe düzenlenmesi ile ayırt edilir. Semboller, zıt geniş ve dar çizgilerle eşittir. Sağ altta «Londra» kelimesi var. Küçüktür ve logonun yalnızca üçte birini kaplar ve son iki harfin — «E» ve «L» altına sığar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Rimmel Amblem

Amblemdeki yazı, yüksek kontrast kontrastlı sans-serif tipindedir. Aksine geniş şeritlerin dar çizgilerle birleştirildiği ısmarlama bir yazı tipidir. Alt kelime olağan groteskçe yapılmıştır. Renk paleti de çapsal olarak kutupsaldır: siyah, beyaz ve kırmızı içerir.

Rimmel Logo