Rocket League Logo

Rocket League Logo

Rocket League, ilk kez 2015 yılında çıkan bir çapraz platform video oyunudur. Psyonix tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış 2008 PlayStation 3 oyunu Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars’ın devamı niteliğindedir.

Anlam ve tarih

Rocket League Logo Tarih

Bu bilgisayar oyunu aynı anda birkaç temayı birleştiriyor — yüksek hızlı araba yarışı ve futbol, ​​basketbol veya hokeyde spor yarışmaları (son ikisi yakın zamanda ortaya çıktı). Sekiz oyuncudan oluşan iki takımın her biri yarışıyor. Hepsinin, rakibin kalesine gol atması gereken kendi «roket» makineleri vardır. Bu şekilde, gruplar maç için ayrılan süre içinde puan kazanır.

Video oyunu, çevrimiçi ve yerel oyunlarla çok oyunculu ve tek oyunculu modlardan oluşur. Platformlar arası sürümler arasında çevrimiçi rekabet olasılığı da vardır. Daha yeni sürümlerde, temel kuralları ayarlama ve hokey ve basketbol gibi yeni modlar ekleme işlevleri vardır.

Amblem aynıdır ve hem kişisel bilgisayarlar hem de oyun konsolları için tasarlanmış tüm platform türleri için geçerlidir. Özellikle Rocket League, Microsoft Windows, PlayStation, Xbox, macOS, Nintendo ve Linux için geliştirilmiştir. Sürümler, arka arkaya üç yıl boyunca kademeli olarak yayınlandı — 2015’te başlayıp 2017’de sona eriyor. Eylül 2020’de oyun, ücretsiz oynanabilen bir modifikasyonla ortaya çıktı.

Dahası, geliştiriciler oyunda büyük olan görsel unsurlara odaklandı. Bu ilke logoya da yansıdı çünkü Psyonix, oyun ve baskı için aynı anda birkaç marka adı kullanarak grafik sembollere büyük önem verdi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Rocket League Amblem

Grafik ve metni aynı zamanda kimlik ve farklılık vurgusuyla birleştirir. Logonun tasarımıyla ilgilidir, böylece her durumun ana işarete ters düşmeyen kendi versiyonu vardır. Sonuç olarak, üç tasarım var.

Genel düzenleme, öğelerin düzenlenmesidir: solda resim, sağda metin. İlki, büyük tekerlekli bir yarış arabasını tasvir ediyor. Bunun gerçek bir spor otomobil olduğu izlenimini vermek için en küçük ayrıntısına kadar ayrıntılı olarak çalışıldı. Arkasında, fikre göre hareketi, dinamikleri, sürüşü ileten iki şeritten oluşan bir tren uzanıyor. Arabanın önünde, belirli bir spordan soyutlanmış bir top var — pürüzsüz, sağlam ve ışık parlamasıyla.

Arka plan üçgen bir silah kalkanıdır, böylece spor temasıyla güçlü bir ilişki vardır, çünkü çoğu takımın ambleminde yer alır. Sol üst köşe, gümüş topun yerini, alt kenarı geçen ince, kıvrımlı beyaz bir çizgi ile değiştirir. İşaretin sağ tarafında, acımasız bir tarzda kalın büyük harflerle yürütülen bir bilgisayar oyununun adı var. Amblemin tüm versiyonlarında siyah renktedir.

İsim, Futura ExtraBold’a çok benzeyen bir geometrik kesim yazı tipiyle yazılmıştır. Tek yedek «G» harfidir. Diğer tüm işaretler aynıdır. Bu yazı tipi, tasarımcı Paul Renner tarafından 1927’de oluşturuldu. İkonun renk paleti oldukça çeşitlidir ve beyaz unsurlar içeren mavi bir kalkan ve gri bir top içerir.