Salerm Logo

 

Salerm Logo

Salerm Kozmetik, Sala kardeşler tarafından saç boyama ürünleri üretmek amacıyla 1970 yılında kurulmuş bir şirkettir. Bir süre sonra yıkımın eşiğindeydi, bu yüzden satışa çıkarıldı. Alıcı, hammadde tedarikçileri arasında bulundu. Şirket için renk tablolarını derleyen kişi Víctor Martínez Vicario’dur. Sonuç olarak, 1978’de satın aldı ve Llisa de Vall’a (Barselona) transfer etti. Marka yavaş yavaş tüm dünyada büyük bir başarı kazandı.

Anlam ve tarih

Salerm Amblem

Üretimin devredilmesinin ardından şirket altın çağına girdi. Yeni sahibi, kuzeniyle bir laboratuvar da açtığı için yenilikçi araçlar geliştirmeye başladı. 1995’te bir yeniden markalaşma yaptı: adını değiştirdi ve «fazladan» harfi ondan çıkardı. Sonuç olarak, Salherm, kelimenin tüm dillerde eşit derecede iyi telaffuz edilmesi için Salerm oldu. Doğal olarak, bu olay ticari marka sembolizmine yansıdı.

Şirket logosu çok basittir ve iki satırda düzenlenmiş iki kelimeden oluşur. Üst yazıt — «Salerm». Düz çizgilerden yoksun büyük kavisli harflerle yapılmıştır. En alttaki öğe «Kozmetikler» dir. İsmin ikinci kısmı, rafine bir yazı tipi ve geniş harf arası dağılımla ayırt edilir. Üst ve alt elemanlar arasında ince siyah bir şerit vardır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Salerm Logo

Logoda iki tür yazı tipi vardır. «Salerm» kelimesi özel bir eğri yazı tipinden oluşur. Kanca şeklinde orijinal «L» ve Superman (çizgi roman kahramanı) gibi «S» var. Alttaki yazıt, klasik doğranmış grotesk tarzda yapılmıştır. Logo paleti iki renklidir — siyah ve beyaz.