Sanoflore Logo

Sanoflore Logo

Sanoflore, Fransız endişesi L’Oréal’in bölümünün bir parçası olan bir aktif kozmetik ürün grubudur. 2006’da satın aldı. Şirket, geniş bir güzellik segmenti için biyolojik ürünler üretmekte ve yüzün ve vücudun güzelliğini korumaya yönelik ürünler sunmaktadır.

Anlam ve tarih

Sanoflore markasının iki amblemi vardır. İlki altın renklerle yapılır ve lüks kozmetiklerin elitizmini vurgular. Topikal, yumuşak yeşil bir paletten oluşur ve bileşenlerin doğallığına odaklanır.

Bir logoda «O» harfinde iki cümle ile çevrili bir ağaç bulunur: «Organik sertifikalı» ve «1986’dan beri». Aşağıda markanın adı ve «Organik Laboratuvar» kelimeleri yer almaktadır. İkincisi, ağaç bir çift halkada bulunur ve geniş bir şerit üzerinde Fransızca «Certifie BIO» ve «Depuis 1986» ile yazılır. Aşağıda «Sanoflore Laboratoire BIO» ifadesini görebilirsiniz. Her ikisinde de ağaç logosu dört unsurdan oluşur: bir taç ve bir gövde oluşturan üç büyük dal.

Logo yazı tipi ve renkleri

Sanoflore Amblem

Amblemdeki yazılar Sans Serif yazı tipindedir — doğranmış, sans serif. Harfler çoğunlukla küçüktür. Temel renkler altın, yeşil ve gümüştür. İlk konsept seçkinler için kozmetik, ikincisi ise bileşenlerin doğallığı.