Satinique Logo

Satinique Logo

Satinique, saç güzelliğini ve gücünü korumak için birinci sınıf bir ürün serisidir. Patentli bir teknolojiye dayanıyor — telleri yeniden oluşturan ve onları altı kat ipeksi yapan yenilikçi bir keşif. Koleksiyon, Michigan, Ada şehrinde bulunan Amerikan zincir şirketi Amway’e ait.

Anlam ve tarih

Satinique Logo

Marka, aynı isimdeki ürün serisinin lansmanı ile eşzamanlı olarak kendine özgü markasını aldı. Logosu hem metin hem de grafik içerir. Bütünlükleri, her şeyin dengelendiği benzersiz bir görsel kimliktir. Markanın varlığı süresince logo hiçbir zaman değişmemiştir.

Amblem, bakım ürünlerinin adından oluşur — artan saç pürüzsüzlüğünü ifade eden bir kelime. Küçük harfler, geniş bir karakterler arası döküme, net bir yapıya sahiptir, bu nedenle hemen anlaşılır ve iyi okunur. Satinique’in sağ tarafında orijinal rozet var. Dalgalı bir şekle sahip üç geniş vuruşla yapılan stilize bir saç teli. Üstlerinde büyük bir damla var. Kurumsal logonun başka bir yorumu daha var: kozmetiklerin doğal kökeninin bir göstergesi olarak bitkilerin bir parçası.

Logo yazı tipi ve renkleri

Satinique Amblem

Amblemde «Satinique» kelimesini belirtmek için grotesk bir yazı tipi kullanılır — doğranmış, pürüzsüz, sans serif. İnce harfler büyüktür. «Q» sembolü ana anlamı taşır: Konsepte göre, bir saç kökünün görüntüsüdür. Renk paleti mütevazıdır ve siyah (metin, grafik) ve beyaz (arka plan) kombinasyonundan oluşur.