Schick Logo

Schick Logo

Schick, tıraş bıçağı ve kişisel bakım ürünleri satan bir Amerikan markasıdır. Jacob Schick tarafından 1926’da Magazine Repeating Razor Company adı altında oluşturuldu. 1928’de şirket sahibi şirketini sattı. Energizer, 2003 yılında Pfizer’den satın aldı. 2015 yılında ana şirketin iki yapıya bölünmesinin ardından marka, Edgewell Kişisel Bakım’ın malı oldu.

Anlam ve tarih

Schick Logo

Logo, yeniden kullanılabilir güvenlik jilet sisteminin piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olarak markanın kurulduğu yıl ortaya çıktı. Birkaç renk varyasyonuna rağmen, bir kaset bıçağı şeklindedir ve yenilikçi bir fikri yansıtır.

Logo, emniyetli tıraş makinesinin altını gösterir. Dar açılı bir çıkıntıya sahip küçük, aerodinamik bir kalkanın altında çerçevelenmiştir. Kenarında koyu gri, beyaz ve açık gümüş çizgilerle üçlü bir kenar var. Yatay olarak uzatılmış burcun içinde «Schick» kelimesi var. Son harfin uzun bir sağ ayağı vardır: yazıyı vurgular ve keskin bir bıçağı sembolize eder. Görsel sembol, metalik bir pırıltıyı mükemmel bir şekilde aktarması için 3B efektle geliştirilmiştir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Schick Amblem

Amblemde ayrı bir yazı tipi kullanılır: sağda gri gölgeli geniş karakterler. «S», «h», «i» ve «k», orijinal olarak sola çevrilmiş (ilk harf hariç) seriflerle süslenmiştir. Alt kısım «k» çok uzun yapılmıştır: ayağından ters yönde sivri bir şerit vardır. Palet, birkaç gri varyasyonundan oluşur: koyu, açık ve metalik renk tonu ile gümüş. Beyaz da mevcuttur.