Sea Of Thieves Logo

Sea Of Thieves Logo

Sea of ​​Thieves bilgisayar arayışına verilen kritik tepkiler karıştırıldı. 2016’nın en iyi çok oyunculu oyunu seçildi ve 2018’de en çok hayal kırıklığı yaratan yeni ürünler listesinde birinci sırada yer aldı. Her halükarda, bu aksiyon-macera kimseyi kayıtsız bırakmadı. Başlangıçta, sürüm 2016 için planlanmıştı, ancak teknik nedenlerden dolayı iki kez ertelendi. Nihai çıkış tarihi, Microsoft Studios tarafından 2018’in ilk yarısına geri çekildi.

Anlam ve tarih

Nintendo ve Xbox konsolları için 3D platformlarıyla tanınan İngiliz şirketi Rare, 2014 yılında Rust, DayZ veya Eve Online gibi bir şey yaratmaya karar verdi. İlk başta, geliştiriciler sanal dünyayı dinozorlar veya vampirlerle doldurmak istediler ama sonra fikirlerini değiştirdiler ve gerçek bir korsan aksiyon filmi yaptılar. Sea of ​​Thieves böyle doğdu — cesur denizciler, su altı canavarları, gizemli adalar ve hazine avlarıyla dolu bir macera arayışı.

Bu bir açık dünya korsan yaşam simülatörüdür. Oyuncular, gemileri inşa ederken, onarırken ve yükseltirken sıradan RPG’lerdeki gibi karakterleri özelleştirebilirler. Bir de hazine sandığı var ama herkesin kendine ait bir hazine sandığı var. Onu aramanıza gerek yok — soygunlara girişebilir, diğer korsanlarla savaşabilir ya da sınırsız evreni keşfedebilirsiniz.

Sea of ​​Thieves logosu faturaya uyuyor. Pek çok versiyonu var ve hepsi bir insan kafatasını tasvir ediyor. Jolly Roger bayrağındaki Adam’ın kafası olabilir, ancak bu durumda, altta iki çapraz kemik eksiktir. Tasarımcılar eksikliklerini detaylı çizim ile telafi ettiler.

Amblemin en minimalist versiyonunda bile, dişlerin üç silahlı korsanın silüetleriyle şekillendiğini, burun ve sağ göz çukurunun kayalar olduğunu görebilirsiniz. Sol gözdeki yama bir yelkenli ve bulutlardan oluşur. Bu durumda, kafatasının kendisi, insanların saklandığı mağaradan çıkışta bir boşluk gibi görünür.

Logonun basit versiyonuna ek olarak, bir korsan hayatının tam teşekküllü bir resmine benzeyen genişletilmiş bir versiyonu da var. CD kapaklarında stilize edilmiş ‘Sea of ​​Thieves’ yazısı ile birlikte kullanılır. Bu, karakterler, fantastik atmosfer ve yüksek kaliteli bilgisayar grafikleriyle dolu bir olay örgüsü sahnesidir.

Karikatürize oyun tarzı amblemde yansıtılmaktadır. Renkli görüntü, bir aksiyon-macera karikatüründen bir bölümü andırıyor. Ana karakterler, bir mağaradaki bir adada saklanan dört cesur korsandır. İzleyiciye sırtlarında dururlar ve gelişen deniz savaşını izlerler. Yine tüm elementler bir kafatası şeklinde sıralanmıştır. Sadece bu durumda gözde bulut lekesi yoktur.

Burun, suyun üzerinde yükselen siyah kayalardan yapılmıştır. Efsaneye ait kurgusal bir ölüm karakteri olan Grim Reaper’a benziyorlar. Bu karakter burada uygundur, çünkü Sea Of Thieves’teki kayalar ve küçük adalar her oyuncu için tehlikelidir. Uçurumun yanındaki amblem, bir teknede oturan ve köpekbalıklarıyla savaşan korsanları tasvir ediyor.

Sol göz, tuvalet figürü olan üç katlı büyük bir gemidir. Uzun dokunaçlı dev bir deniz krakeni tarafından boğulur. İronik olarak, bu aynı kafadanbacaklı yumuşakça geminin yelkenlerine boyanmıştır.

Kafatasının sağ gözü bir kaya parçası ve uçan bir sarmaşık martıdan oluşur. Arka planda bir fırtına çıktı: kurşun bulutlar, fırtına, yüksek dalgalar görülüyor. İkinci üç katlı gemi ölümcül bir fırtınaya girdi. Yıldırımdan kaçmayı ve kıyıya yönelmeyi zorlukla başarır.

Böylelikle oyunun logosu, hazineye giden yolda oyuncuları bekleyen tüm tehlikeleri yansıtıyor. Ancak sol taraftaki soluk bir ışık huzmesi, her şeyin yolunda gideceği ve korsanların gezintilerine devam etmek için kaçabileceklerine dair umut veriyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Sea of ​​Thieves yazısı, hikaye anlatımı kadar harika görünüyor. Tasarımcılar ticari BrushtipTexe yazı tipine benzer bir stilize yazı tipi kullandılar. Geliştiricisi JOEBOB grafik baskı stüdyosudur. Mektuplar bir fırçayla yazılmış gibi görünüyor.

Renk şeması çok geniş, çünkü sanatçılar her küçük detayı düşünerek logoyu renkli yaptılar. Bu, bir bilgisayar oyunu içeren disklerde görülebilen tam renkli sürüm için geçerlidir. Yeşil, sarı veya kırmızı kafataslarına sahip siyah beyaz varyantlar ve logolar da vardır. Her durumda (monokrom hariç) çizim bir gradyan ile dekore edilmiştir. Yazı, birkaç tonu birleştirerek parlak metalden yapılmış gibi görünmesini sağlar.