Shiseido Logo

Shiseido Logo

Shiseido Company, Limited, dünya güzellik segmentindeki en eski şirketlerden biridir. Dekoratif kozmetik, parfümeri, saç ve cilt bakım ürünleri üretimi yapmaktadır. Markanın kurucusu, Japon İmparatorluk Donanması’nın eski baş eczacısı Arinobu Fukuhara’dır. 1872’de bir şirket açtı. Merkezi halen Tokyo’da (Japonya) bulunmaktadır. Marka, 1965 yılında ABD pazarına girdi.

Anlam ve tarih

Shiseido Logo Tarih

Shiseido’nun logosundan açıkça görülebilen zengin bir geçmişi, başarılı bir bugünü ve ümit verici bir geleceği vardır. Klasikten stilize kadar çeşitli öğeler içerir. Ana detay, orijinal bir şekilde dekore edilmiş marka adıdır. Dahası, markanın iki amblemi var ve ikisi de alakalı.

1990 — 2016

Shiseido Logo 1990-2016

Logo, ince kızıl leylak karakterlerle «Shiseido» kelimesini içerir. Tek bir grafik bölümü olmadığı için tasarımcılar iki «S» yi vurguladılar. Sembol uzatılmış ve sağa doğru eğilmiştir. İlk harf diğerlerinden daha büyüktür ve sağ ucu bitişik «h» harfine gider.

2016 — günümüz

Shiseido Logo 2016-Еџimdi

Geliştiriciler bir sonraki seçeneği daha anlamlı hale getirdi. Bunu yapmak için harflerin çizgilerini kalınlaştırdılar ve renklerini parlak kırmızıya çevirdiler.

Logo yazı tipi ve renkleri

Shiseido Amblem

Her iki logo da şirket adını ve eşit derecede kavisli bir «S» içeriyor. 90’lı yıllarda marka ile ortaya çıktılar.

«Shiseido» yazısı için kullanılan yazı tipi, ayrı yazı tiplerini ifade eder. Sadece «S» harfleri stilize edilmiş ve karakterlerin geri kalanı klasik bir groteskle yazılmıştır — pürüzsüz ve sans seriftir. Renk paleti, mor tonlu kırmızı ve koyu kırmızı içerir.